mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Continental na przekór kryzysowi

Continental na przekór kryzysowi

W trudnych dla rynku czasach dział opon ciężarowych Continental ogłosił największą w swojej historii ofensywę nowych produktów. Firma rozszerza ofertę i planuje zwiększyć udział w rynku opon do pojazdów ciężarowych. W połowie kwietnia tego roku zaprezentowane zostaną nowe serie opon R, L oraz W do pojazdów ciężarowych. Planowanych jest osiem nowych typów w pięciu rozmiarach: 295/80, 315/80, 315/70, 295/60 i 315/60.

Continental na przekór kryzysowi

Nowa generacja opon została opracowana całkowicie od początku z wykorzystaniem najwyższej jakości wytrzymałych materiałów oraz z myślą o zredukowaniu kosztów ponoszonych przez firmy z branży transportowej. Największe zalety tych opon to jeszcze dłuższa żywotność, zauważalnie mniejsze zużycie paliwa i znaczny wzrost poziomu bezpieczeństwa. Punktem wyjścia była dla Continentala jakość oraz nowa technologia produkcji opasania, które składa się z 4 warstw kordu pochłaniającego siły, zapobiegając deformacjom i niepożądanym ruchom opony. Zapewnia to bardziej stabilną i bezpieczniejszą jazdę.

Wszystkie opony wyposażone są w system Air-Keep, zaprezentowany po raz pierwszy w modelu HTR 2. System utrzymuje stałe ciśnienie w oponach o 50% dłużej niż dotychczas, co w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy oporu toczenia, a w rezultacie oznacz mniejsze zużycie paliwa. Opony serii L i R będą dostępne na rynku od kwietnia, natomiast opony zimowe od lipca 2009 r.

Do końca 2010 r. Continental odświeży swoją ofertę dla przemysłu transportowego, w tym dla segmentu pojazdów użytkowych, stając się firmą o najnowocześniejszej gamie produktów i znakomitych wynikach finansowych. W segmencie transportu towarów 80 procent dochodów Continental pochodzi właśnie ze sprzedaży opon do pojazdów ciężarowych.

- Obecna ofensywa produktów jest dla nas niepowtarzalną szansą na kolejne umocnienie naszej pozycji na rynku i wyjście z aktualnego kryzysu ekonomicznego silniejszym- wyjaśnia Herbert Mensching, Dyrektor Generalny ds. Marketingu i Sprzedaży Continental.

Tematy w artykule: opony opony Continental ciężarowe

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

Aktualności 2015-07-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
30 tys. km Nissanem Leaf po bezdrożach
30 tys. km Nissanem Leaf po bezdrożach
Zakończyła się wyprawa pod hasłem No Trace Expedition, w której podróżnik Marek Kamiński przejechał 30 tys. kilometrów z Polski do Japonii i z powrotem.