mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Corvette w Europie

Corvette w Europie

C6 - zaprezentowana w zeszłym roku, nowa odmiana kultowego sportowca z USA będzie miała swój europejski debiut. Już za tydzień w Genewie na stoisku Chevroleta stanie tuż obok małego Matiza.

Corvette w Europie

Dwa auta, różne niczym Flip i Flap, prezentują mobilność w kompletnie odmiennym stylu. W porównaniu do przejętego od Daewoo miejskiego autka, Vette jest materializacją mocy, a łączy je jedynie idea przemieszczania się. Najmocniejsza z odmian Corvette, właśnie ta która trafi do hal w Genewie, to wersja Z06, która może poszczycić się aż 500-konnym silnikiem.

Wyposażone weń auto jest jak dotychczas najsilniejszą wersją, w ponad 50-letniej historii modelu. Specyfika Z06 wywodzi się wprost z zawodów samochodów C5-R, czyli wyścigowych wersji poprzedniej generacji. Dopełnieniem 7-litrowej V8-ki jest pakiet aerodynamiczny nie tylko polepszający wygląd, ale i pracujący na korzyść maszynerii pod blachami (więcej: Corvette jeszcze mocniejsza).

Jak już informowaliśmy Państwa wcześniej (więcej: Cadillac i Corvette w Europie), należące do koncernu GM marki Cadillac i Chevrolet Corvette planują ruszyć z ofensywą na rynki europejskie. W związku z tym na stoiskach zobaczymy nie tylko trzy odmiany Corvette (coupe, cabrio i Z06), ale również Cadillac-i: sportowego sedana CTS, crossovera SRX, oraz luksusowe - cabrio XLR i sedana STS.

Oczkiem w głowie włodarzy koncernu, będzie jednak sposób w jaki przyjęta zostanie nowa, już produkcyjna oferta dla Europejczyków - model BLS (więcej: Baby Caddy w Europie) - bezpośredni konkurent BMW 3, Audi A4 i Mercedesa C-klasy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.