mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Corvette znowu na Nurburgringu

Corvette znowu na Nurburgringu

Model Corvette powrócił na najbardziej wymagający niemiecki tor testowy – Nurburgring Nordschleife ("północna pętla"), bijąc własny rekord okrążenia sprzed trzech lat.

Corvette znowu na Nurburgringu

Corvette ZR1 rok modelowy 2012 pobił rekord okrążenia osiągając czas 7:19.63. Uzyskany czas jest lepszy o ponad sześć sekund od poprzedniego najlepszego wyniku, osiągniętego przez model Corvette w 2008 roku.

Mierzący 20,8 km (12,9 mil) i obejmujący około 154 zakrętów tor testowy Nurburgring Nordschleife jest powszechnie uznawany za najbardziej wymagającą trasę na świecie. Tak jak w przypadku ostatniego testu Corvetty w 2008 roku, samochód poprowadził inżynier modelu Corvette, Jim Mero, przy czym był to w 100% model produkcyjny, bez żadnych modyfikacji. Test ten miał sprawdzić nowe technologie, które wejdą do produkcji latem tego roku dla roku modelowego 2012.

- Testowanie na torze Nurburgring to jedna z najważniejszych wykorzystywanych przez nas metod, którą stosujemy do potwierdzenia niezawodności naszych samochodów na torze o najtrudniejszych warunkach – powiedział Tadge Juechter, dyrektor linii modelowej i główny inżynier Corvette.

Udoskonalone osiągi Corvette z roku modelowego 2012 to również zasługa nowych, oferowanych opcjonalnie opon Michelin Pilot Sport Cup Zero Pressure, które są dostępne dla dwóch modeli o najwyższych osiągach. W wersji lekkiej dla Z06 o mocy 505 KM oraz w wersji dla maksymalnych osiągów dla ZR1 o mocy 638 KM. To opony nastawione na współzawodnictwo, zoptymalizowane z myślą o ciepłych i suchych warunkach, zaprojektowane w celu poprawienia właściwości jezdnych oraz możliwości pokonywania zakrętów.

W połączeniu z występująca jedynie w Corvette technologią Performance Traction Management (PTM), która zarządza dostarczaniem momentu obrotowego dla uzyskania maksymalnych osiągów, opony ustanawiają nowy wzorzec osiągów modelu Corvette. Inżynierowie szacują 8-procentowy wzrost maksymalnego przyśpieszenia poprzecznego do ponad 1,1 g i krótszą drogę hamowania.

Choć uzyskany wynik budzi respekt, to jednak nie jest to absolutny rekord okrążenia. 7 minut i 11,5 uzyskał Gumpert Apollo, a Radical SR8LM nawet 6:48, jednak w przypadku tych modeli raczej marne są szanse, żebyśmy zobaczyli je na jakichkolwiek drogach, czy to w Europie, czy w Stanach Zjednoczonych.

 


Podobne wiadomości:

Bentley Bentayga podbija Nürburgring

Bentley Bentayga podbija Nürburgring

Samochody luksusowe 2015-06-24

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
600 taksówek na wodór dla Paryża
600 taksówek na wodór dla Paryża
Toyota Mirai, pierwszy masowy samochód osobowy z napędem hybrydowym, trafi do paryskiej sieci taksówkarskiej.