mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coś się buduje

Coś się buduje

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że z początkiem sierpnia rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S69 Bielsko Biała-Zwardoń.

Budowany odcinek Milówka-Szare liczy 2,4 km i zostanie oddany do użytku w 2006 r. Koszt inwestycji wynosi 70 mln złotych.

Do roku 2007 zostanie oddana w całości droga ekspresowa łącząca przejście graniczne w Zwardoniu z Żywcem. Budowa jest finansowana ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego, a jej koszt wynosi 80 mln euro.

Odcinek Zwardoń-Żywiec został podzielony na 7 pododcinków i na każdym z nich prowadzone są zaawansowane prace przygotowawcze lub prace budowlane. Już w tym roku GDDKiA przekaże do użytku odcinek Zwardoń-Myto, łączący się ze słowacką trasą D-3. Odpowiednio natomiast do kończenia prac przygotowawczych rozpoczynana będzie budowa kolejnych pododcinków drogi ekspresowej Żywiec-Zwardoń (w tym kosztownych tuneli) oraz odcinek tej samej trasy łączący Żywiec z Bielsko-Białą i drogą ekspresową S1.

Ponadto GDDKiA informuje, że prowadzone analizy ruchu wskazują, iż miejscami jednojezdniowa miejscami dwujezdniowa droga ekspresowa w zupełności wystarczy do stworzenia systemu sprawnej komunikacji w tym regionie, a wobec ambitnego Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad w skali całego kraju jest jak najbardziej racjonalna ekonomicznie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.