mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Crash Test Toyoty Avensis

Crash Test Toyoty Avensis

Nowa Toyota Avensis najbezpieczniejszym samochodem w klasie według Euro-NCAP

Nowa Toyota Avensis uzyskała największą liczbę punktów w testach zderzeniowych Euro-NCAP. 34 punkty i maksymalna liczba pięciu gwiazdek przyznane zostały po raz pierwszy zgodnie z nowym, surowszym regulaminem konkursu.

Toyota Avensis jest pierwszym samochodem, który otrzymał pięć gwiazdek w nowej, zaostrzonej edycji konkursu. Dzięki polityce "Najwyższej jakości" nowa Toyota Avensis wyznacza nowy standard w dziedzinie bezpieczeństwa. "Toyota regularnie zajmuje najwyższe lokaty w testach konsumenckich przeprowadzanych w Europie i nie może tu być mowy o przypadkowym sukcesie. Nowa Toyota Avensis, skonstruowana w oparciu o filozofię "Najwyższej jakości", zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa aktywnego i biernego.

Zdobycie 34 punktów i najwyższej lokaty w teście napawa nas dumą" - mówi Thierry Dombreval, wiceprezydent wydziału sprzedaży i działań postprzedażnych Toyota Motor Marketing Europe.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa czynnego w nowej Toyocie Avensis gwarantują montowane standardowo najnowszej generacji ABS i system Electronic Brake-force Distribution oraz zwiększające kontrolę nad pojazdem na śliskiej nawierzchni systemy Vehicle Stability Control (VSC) i Traction Control (TRC). Również w dziedzinie bezpieczeństwa biernego Avensis nie ma w klasie równych sobie przeciwników. Karoseria pojazdu została wzmocniona, szczególnie chroniona jest kabina pasażerska. Strefy kontrolowanego zgniotu pochłaniają i rozpraszają energię powstałą wskutek uderzenia. W nowej Toyocie Avensis zamontowano 9 poduszek powietrznych, włącznie z 18-litrową poduszką chroniącą nogi kierowcy i dwufazowymi poduszkami kierowcy i pasażera z przodu, czujnik pozycji fotela kierowcy z lewej strony oraz czujnik siły uderzenia z przodu pojazdu. Boczne poduszki i kurtyny powietrzne zapewniają bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom auta w przypadku zderzenia bocznego. Dwufazowy system ostrzegawczy nowej Toyoty Avensis przypomina o konieczności zapięcia pasów bezpieczeństwa, W standardzie oferowane są mocowania fotelików dziecięcych typu ISO-FIX. System Child Restraint System (CRS) wykorzystuje górne zakotwiczenie pasów fotelika, co zapobiega wysunięciu się dziecka podczas zderzenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 3 – premiera
Nowa Mazda 3 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Mazda zaprezentowała nową generację modelu 3. Auto zachwyca wylądem, a pod maską kryje rewolucyjny silnik Skyactiv-X.