1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Cupra D28 Formentor – wyjątkowy jacht

Cupra D28 Formentor – wyjątkowy jacht

Cupra prezentuje efekt współpracy z De Antonio Yachts – projekt łodzi inspirowanej pierwszym autorskim modelem hiszpańskiej marki. Jacht D28 w limitowanej edycji Formentor trafi do sprzedaży pod koniec 2021 roku.

Cupra D28 Formentor – wyjątkowy jacht
De Antonio Yachts D28 Formentor mierzy ponad 8 metrów długości, a jego maksymalna moc wynosi 400 KM. W przyszłym roku planowana jest premiera jachtu w wersji e-Hybrid.

Podczas wirtualnej konferencji Cupra Anniversary marka Cupra i De Antonio Yachts zaprezentowały pierwszy efekt współpracy – jacht D28 Formentor.  Inspiracją projektu stał się limitowany do zaledwie 7 tysięcy egzemplarzy model Cupra Formentor VZ5. Pokazowy egzemplarz jachtu nawiązujący designem do ekskluzywnego auta ma zapoczątkować specjalną limitowaną edycję D28 z charakterystycznymi dla marki Cupra elementami wykończenia. Zgodnie z zapowiedzią obu firm, łódź ma trafić do sprzedaży pod koniec 2021 roku.

– Cupra to znacznie więcej niż marka samochodów, to lifestyle, przeżywanie wyjątkowych doświadczeń i odczuwanie emocji – mówi Wayne Griffiths, prezes marki Cupra. – Nasza współpraca z De Antonio Yachts to kolejny dowód na to, że podzielamy te same wartości i ambicje by inspirować świat. De Antonio Yachts D28 Formentor jest naszym pierwszym wspólnym projektem. Obie marki angażują się w zrównoważoną przyszłość i już teraz zastanawiamy się nad stworzeniem jachtu e-Hybrid w przyszłym roku.

D28 Formentor – połączenie designu i osiągów

Dotychczasowym rezultatem współpracy pomiędzy marką Cupra, a stocznią z Barcelony jest łódź pokazowa o mocy 400 KM. Konstrukcja kadłuba w kształcie litery V pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 40 węzłów, a także płynną żeglugę podczas niższych szybkości. Duży rozkład belek zapewnia mnóstwo przestrzeni użytkowej i stabilność podczas kotwiczenia. Cały pokład znajduje się na tym samym poziomie, jednak inżynierowie podzielili go na różne strefy. Słoneczne miejsca do siedzenia znalazły się zarówno na dziobie, jak i na rufie.

Wygląd jachtu wyróżnia się prostymi liniami, podkreślającymi jego dynamiczność, a kolor kadłuba w odcieniu Petrol Blue i miedziane akcenty stanowią kwintesencję elegancji i sportowego charakteru marki Cupra. De Antonio Yachts D28 Formentor mierzy 7,99 metrów długości, z możliwością dodania półmetrowej platformy rufowej. Obecnie podziwiać go można w Marina Vela w porcie w Barcelonie wraz z modelem Cupra Formentor VZ5 – wersją pierwszego autorskiego CUV-a hiszpańskiej marki motoryzacyjnej wyposażoną w pięciocylindrowy silnik o mocy 390 KM.

 – Wspólnie z CUPRĄ będziemy nadal pracować nad zastosowaniem najlepszych innowacji w żeglarskim świecie – mówi Stan Chmielewski, współzałożyciel De Antonio Yachts – Jesteśmy bardzo dumni z pierwszego jachtu pokazowego, który dał początek obiecującej współpracy.

Tematy w artykule: Cupra

Podobne wiadomości:

Cupra Formentor - pierwszy autorski SUV marki

Cupra Formentor - pierwszy autorski SUV marki

Aktualności 2020-09-11

Cupra Studio w Warszawie otwarte

Cupra Studio w Warszawie otwarte

Aktualności 2021-02-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!