mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii

Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii

Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.

Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Wiemy już, jak wygląda logotyp sportowej marki należącej do Seata. Od tej pory wszystkie sportowe modele będą sprzedawane pod tym znakiem. Oficjalny debiut zaplanowano na 22 lutego, a pierwsze premiery będą miały premierę podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Producent uruchomił specjalną stronę internetową - www.cupraofficial.com.

Nazwa Cupra funkcjonowała do tej pory jako oznaczenie najbardziej usportowionych modeli Seata. Przedstawiciele hiszpańskiej marki podkreślają, że przyszedł czas na to, żeby Cupra otrzymała własną duszę i DNA.

Na tą chwilę jedynym modelem dostępnym pod nową marką będzie Leon. Kompaktowy hatchback skrywa pod maską 2-litrowy silnik TSI o mocy 300 KM. Za kilka miesięcy do gamy dołączy Ateca z tym samym silnikiem, a potem kolejny SUV, którego nazwy jeszcze nie znamy. Producent zorganizował jakiś czas temu konkurs, który ma wyłonić nazwę. Do ścisłego finału dostały się cztery propozycje: Alboran, Aranda, Avilo oraz Tarraco.

To nie koniec nowości ze słonecznego Półwyspu Iberyjskiego. Seat zastrzegł jakiś czas temu trzy nazwy, które wykorzystano kiedyś do prezentacji trzech konceptów: Tango, Salsa i Bolero. Niewykluczone, że nowe modele o takich nazwach pojawią się na rynku. Jak tylko marka Cupra zadomowi się na europejskim rynku, Seat przejdzie do elektrycznej ofensywy w segmencie sportowych modeli.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat

Podobne wiadomości:

Cupra - nowa submarka Seata?

Cupra - nowa submarka Seata?

Aktualności 2017-08-11

Nowy Seat Leon Cupra R na zdjęciach

auto motor i sport 2017-12-06

Najnowsza odsłona Seata Leona w wersji Cupra R to jego najmocniejsze i najszybsze wcielenie, jakie dotychczas powstało.

Komentuj:

~maciej.owicz 2018-02-06

Ciężko powiedzieć czy to lepiej czy gorzej.Z jednego z nowych modeli Seata korzystałem niedawno jak wypożyczałem samochód w Panek i ogólnie to fajnie się u mnie sprawdził. jestem ciekaw jak jeździ sie Cupra

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
SUV-y rosną w siłę
SUV-y rosną w siłę

Jak przewiduje Volkswagen, już za kilka lat nawet co drugi samochód marki sprzedawany na świecie będzie miał nadwozie typu SUV.