mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czarne chmury nad WRC

Czarne chmury nad WRC

Dwa francuskie zespoły rajdowe, Peugeot i Citroen, zapowiedziały wycofanie się z rywalizacji o rajdowe mistrzostwo świata od 2006 roku.

Czarne chmury nad WRC

Grupa PSA Peugeot Citroen zdecydowała o redukcji budżetu na działalność sportową w wyniku gorszych wyników sprzedaży uzyskanych w ostatnim czasie. Koszt utrzymania zespołu rajdowego to nie tylko koszty bieżące ale także przede wszystkim ogromne nakłady na prace projektowe nad nowymi modelami oraz technologiami.

Zarówno Peugeot, jak i Citroen osiągały spore sukcesy na rajdowych trasach. W ostatnich czterech sezonach każdy z teamów dwukrotnie zwyciężał w klasyfikacji generalnej konstruktorów, ponadto zdobywając po jednym tytule indywidualnym (Gronholm na Peugeocie i w tym roku Loeb na Citroenie).

Nie wiadomo, jak będzie w takim razie wyglądać sezon rajdowy 2006. W tym roku tylko pięć fabrycznych zespołów brało udział w mistrzostwach (oprócz obu zespołów francuskich także Subaru, Ford i Mitsubishi). Być może, jeśli nie pojawią się nowi chętni (co jest mało prawdopodobne), a francuskie teamy nie zmienią swoich decyzji, FIA będzie zmuszona zaprzestać rywalizacji w kategorii fabrycznych pojazdów. Zwiększyłoby to szanse na tytuł mistrzowski szerokiej grupie kierowców, startujących w innych kategoriach.

W tym kontekście nie dziwią też zapowiedzi zespołu Forda, iż w ciągu najbliższych 4 lat nowy Focus WRC zdobędzie tytuł mistrzowski. Tylko, czy będzie mu to dane.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.