mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czwarty etap Rajdu Paryż-Dakar 2001

Czwarty etap Rajdu Paryż-Dakar 2001

Pierwszy afrykański odcinek

4. etap rajdu Paryż-Dakar wystartował w czwartkowy poranek z marokańskiej miejscowości Nador.

Wśród motocyklistów zwyciężył jadący na motocyklu KTM Richard Sainct. Na 2. miejscu do mety dojechał Chilijczyk Carlos de Gavardo.

W klasyfikacji samochodów na pozycję lidera powrócił Jean Louis Schlesser jadący pojazdem własnej konstrukcji. W pierwszej 10. są jeszcze dwa inne pojazdy, których konstruktorem jest Schlesser – prowadzone przez Jose Marię Servię (3. miejsce) oraz Luca Alphanda (zajmuje 9. miejsce).

Dotychczasowy lider, Hiroshi Masuoka, spadł na 7. pozycję, z ponad dziesięciominutową stratą do Francuza.

W klasyfikacji ciężarówek na prowadzeniu są wciąż dwa fabryczne Kamazy, a jadące za nimi Tatry zamieniły się tylko miejscami. Spośród polskich zawodników najlepiej spisał się zawodnik WTS Wrocław, Wojciech Rencz. Mimo problemów z motocyklem i wywrotki zajął 21. miejsce, tracąc 12.47 minut do zwycięzcy i lidera wśród motocyklistów Richarda Saincta. Pozostali polscy motocykliści pojechali również bardzo dobrze. Marek Dąbrowski zakończył etap na 30. miejscu (ze stratą do zwycięzcy 16.21 minut), natomiast Jacek Czachor zajął 46. miejsce.

Nieco gorzej spisali się jadący Toyotą Landcruiser Maciej Stańco i Andrzej Dziurka. Zmagając się z pewnymi problemami technicznymi w swoim samochodzie dojechali do mety na 99. miejscu. W klasyfikacji generalnej po 4. etapie zajmują 89 pozycję.

W piątek uczestników rajdu czeka etap o łącznej długości 572 km, w tym odcinek specjalny o długości 333 km.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A1 zostanie dokończona
Autostrada A1 zostanie dokończona
Ostatni brakujący odcinek autostrady A1 zostanie dokończony. Ruszył przetarg na jego wykonanie.