mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czwarty start Kuchara w Szwecji

Czwarty start Kuchara w Szwecji

W najbliższy piątek rozpocznie się Rajd Szwecji, druga runda tegorocznej edycji Rajdowych Mistrzostw Świata. Wezmą w niej udział dwaj polscy kierowcy Kuchar oraz Sołowow.

Czwarty start Kuchara w Szwecji

Choć uroczysty start odbędzie się dziś (czwartek) wieczorem w Karlstadt, gdzie również zaplanowana jest meta rajdu, prawdziwe ściganie rozpocznie się od jutrzejszego poranka i potrwa do niedzieli. W sumie 70 kierowców będzie miało do pokonania 1982 km, w tym 19 odcinków specjalnych o łącznej długości 395 km.

Rajd Szwecji jako jedyny z całorocznej edycji mistrzostw odbywa się w prawdziwie zimowych warunkach. A mimo to należy do jednych z najszybszych spośród wszystkich 16 rund mistrzowskich. Średnia prędkość ubiegłorocznego zwycięzcy Marcusa Gronholma na odcinkach specjalnych wyniosła 118 km/h. Szybszy pod tym względem był tylko Rajd Finlandii, tam Petter Solberg uzyskał średnią prędkość 122 km/h. Tak dobre wyniki, mimo iż trasa rajdu biegnie po śniegu i lodzie, są uzyskiwane dzięki specjalnymn oponom z długimi kolcami, które zapewniają bardzo dobrą przyczepność oraz krótką drogę hamowania. Dodatkowo często wzdłuż tras znajdują się bandy śnieżne, które są wykorzystywane przez kierowców do podpierania się w czasie poślizgu.

Rajd jest jednocześnie pierwszą eliminacją mistrzostw świata samochodów produkcyjnych PCWRC, w której wystartuje wrocławianin Tomasz Kuchar z pilotem Maciejem Wodniakiem na Mitsubishi Lancer Evo VII. W grupie N rywalizować na takim samym samochodzie będzie druga polska załoga Michał Sołowow z Maciejem Baranem, jednak tylko Kuchar, dla którego jest to czwarty start na drogach Szwecji, startuje w klasyfikacji PCWRC.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota i japoński operator komórkowy NTT DOCOMO opracowały system sterowania na odległość humanoidalnym robotem T-HR3 za pośrednictwem sieci komórkowej piątej generacji.