mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czwarty start Kuchara w Szwecji

Czwarty start Kuchara w Szwecji

W najbliższy piątek rozpocznie się Rajd Szwecji, druga runda tegorocznej edycji Rajdowych Mistrzostw Świata. Wezmą w nim udział dwaj polscy kierowcy Kuchar i Sołowow.

Czwarty start Kuchara w Szwecji

Choć uroczysty start odbędzie się dziś (czwartek) wieczorem w Karlstadt, gdzie również zaplanowana jest meta rajdu, prawdziwe ściganie rozpocznie się od jutrzejszego poranka i potrwa do niedzieli. W sumie 70 kierowców będzie miało do pokonania 1982 km, w tym 19 odcinków specjalnych o łącznej długości 395 km.

Rajd Szwecji jako jedyny z całorocznej edycji mistrzostw odbywa się w prawdziwie zimowych warunkach. A mimo to należy do jednych z najszybszych spośród wszystkich 16 rund mistrzowskich. Średnia prędkość ubiegłorocznego zwycięzcy Marcusa Gronholma na odcinkach specjalnych wyniosła 118 km/h. Szybszy pod tym względem był tylko Rajd Finlandii, tam Petter Solberg uzyskał średnią prędkość 122 km/h. Tak dobre wyniki, mimo iż trasa rajdu biegnie po śniegu i lodzie, są uzyskiwane dzięki specjalnymn oponom z długimi kolcami, które zapewniają bardzo dobrą przyczepność oraz krótką drogę hamowania. Dodatkowo często wzdłuż tras znajdują się bandy śnieżne, które są wykorzystywane przez kierowców do podpierania się w czasie poślizgu.

Rajd jest jednocześnie pierwszą eliminacją mistrzostw świata samochodów produkcyjnych PCWRC, w której wystartuje wrocławianin Tomasz Kuchar z pilotem Maciejem Wodniakiem na Mitsubishi Lancer Evo VII. W grupie N rywalizować na takim samym samochodzie będzie druga polska załoga Michał Sołowow z Maciejem Baranem, jednak tylko Kuchar, dla którego jest to czwarty start na drogach Szwecji, startuje w klasyfikacji PCWRC.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.