mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy Fox odniesie sukces?

Czy Fox odniesie sukces?

Brazylijski oddział koncernu Volkswagen z optymizmem oczekuje na przyszłoroczny debiut na Starym Kontynencie modelu Fox w wersji europejskiej.

Czy Fox odniesie sukces?

Model ten został zaprojektowany na płycie modelu Polo i jest dłuższy o 310 mm od Lupo. Jednak wygląd zewnętrzny tego auta bardzo różni się od znanych w Europie modeli. Volkswagen Fox zastąpi w Europie nie najlepiej sprzedającego się Lupo już na wiosnę, a kosztować ma według wstępnych prognoz poniżej 10.000 euro.

Kiedy po raz pierwszy poinformowano o tym, iż produkowany w Brazylii Fox trafi do Europy, zakładano roczny eksport w wysokości 100.000 sztuk. Obecnie kierownictwo producenta już nie ujawnia jednak swoich planów produkcyjnych, mówiąc, iż koncern jest w stanie zaspokoić w pełni popyt na to małe auto, który zdaniem firmy będzie duży.
 
Początkowo europejska wersja Foxa będzie wytwarzana jedynie w fabryce VW w Sao Bernardo do Campo, jednak w przyszłości produkcja ma być również prowadzona w Sao Jose dos Pinhais.

Europejski debiut Foxa nastąpi na wystawie motoryzacyjnej w Lipsku. Choć początkowo miała być to tylko wersja trzydrzwiowa, by nie konkurować z Polo, to jednak zdecydowano o wprowadzeniu na rynek również wersji pięciodrzwiowej. W późniejszym czasie kierownictwo oddziału koncernu w Brazylii planuje także eksportować model Fox w wersji crossover, która w Brazylii pojawi się w marcu. Jednak mimo wyglądu będzie to raczej wersja pseudoterenowa, gdyż model ten będzie oferowany wyłącznie z napędem na przednią oś.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.