mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Koncern z Wolfsburga może wystawić na sprzedaż niektóre ze swoich marek. Wszystko po to, aby znaleźć fundusze na pokrycie strat wywołanych zeszłoroczną aferą. Ta dotyczy oszustwa przy testach emisji spalin w silnikach wysokoprężnych.

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?
Amerykański portal The Detroit Bureau twierdzi, że Volkswagen przygotowuje się do sprzedaży marek Scania i Man. Na razie koncern z Wolfsburga analizuje sytuacje i sprawdza różne scenariusze. Co ciekawe plotki głoszą, że Volkswagen chciał sprzedać obie marki z branży ciężarowej już przed wybuchem afery z silnikami EA189. Czyżby Niemcy przygotowali się na wybuch skandalu?

Wartość rynkowa marki Volkswagen szacowana jest na ponad 13 miliardów dolarów. Z kolei niektóre źródła podają, że koszt całej afery z silnikami wysokoprężnym może sięgnąć nawet 55 miliardów. Koncern z Wolfsburga na razie przygotował 7 miliardów dolarów na pokrycie strat, a kolejne 20 miliardów pożyczył z europejskich banków. Jeśli plotki się potwierdzą to Volkswagen będzie musiał poszukać dalszych funduszy. Mówi się, że na sprzedaż zostanie wystawiona również marka Ducati.

Echa zeszłorocznej afery będziemy słyszeć prawdopodobnie w ciągu całego 2016 roku. Przypomnijmy, że tuż po targach motoryzacyjnych Frankfurt 2015 amerykańska organizacja ochrony środowiska (EPA) upubliczniła oszustwa Volkswagena. Sprawa dotyczyła rynku USA, gdzie samochody z silnikami wysokoprężnymi 2,0 TDI EA189 wykrywały, że aut przechodzi testy spalania i tak dostosowywały moc, by wyniki były zgodne z normami. W rzeczywistych warunkach silnik emitował znacznie więcej szkodliwych substancji niż podawały dane katalogowe.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen MAN Scania

Podobne wiadomości:

Ford i Volkswagen zbudują wspólne modele

Ford i Volkswagen zbudują wspólne modele

Aktualności 2019-01-17

Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie

Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie

Aktualności 2019-01-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Passat po liftingu. Znamy ceny
Volkswagen Passat po liftingu. Znamy ceny
Volkswagen Passat B8 przeszedł niedawno face lifting. Auto jest wyposażone w nowoczesne systemy. Znamy też jego cennik.