mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DCX wstrzymuje się ze sprzedażą akcji Hyundaia

DCX wstrzymuje się ze sprzedażą akcji Hyundaia

Koncern DaimlerChrysler nie spieszy się ze sprzedażą 10,5-procentowego udziału w południowokoreańskiej firmie Hyundai Motor Co. i czeka na poprawę koniunktury gopsodarczej.

Oficjalny komunikat o sprzedaży pakietu akcji szacowanego na 1,06 mld dolarów został ogłoszony 12 maja. Zakończona zostałaby w ten sposób czteroletnia współpraca obu firm przy wspólnej produkcji samochodów dostawczych i osobowych.

Jednak nie potwierdzają się informacje jednego z koreańskich dzienników, iż do sprzedaży dojdzie już w przyszłym tygodniu. Według jednego z przedstawicieli Hyundaia perspektywa szybkiej sprzedaży akcji jest mało realna. "Gdyby oni (DaimlerChrysler) chcieli szybko pozbyć się całego pakietu akcji nie ogłaszaliby tego publicznie, gdyż może to doprowadzić do spadku wartości udziałów. Zrobią to, gdy rynek nie będzie się tego spodziewał".

W podobnym tonie wypowiedział się Ruediger Grube, jeden z członków zarządu DCX, według niego sprzedaż akcji powinna nastąpić w ciągu najbliższych dwóch lat.

Oprócz współpracy z Hyundaiem DaimlerChrysler wycofuje się także z partnerstwa z Mitsubishi Motors Corp. W maju udział w tej japońskiej firmie zmalał z 37 do 25 procent, choć przedstawiciele koncernu nie przewigują dalszej sprzedaży akcji.

W ten sposób raczej upadną ambitne plany prezesa DCX Juergena Schremppa, który marzył kiedyś o stworzeniu globalnego imperium motoryzacyjnego World Inc. (Świat).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.