mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DKV: Karty paliwowe w Europie coraz popularniejsze

DKV: Karty paliwowe w Europie coraz popularniejsze

Karty paliwowych są najpopularniejsze w krajach Beneluksu z najwięcej diesla tankują Brytyjczycy. Wybierając operatora karty firmy kierują się przede wszystkim ceną i przejrzystością rozliczeń – tak wynika z badań  niemieckiego instytutu badań rynkowych „Produkt + Markt” przeprowadzonych na zlecenie DKV Euro Service.

DKV: Karty paliwowe w Europie coraz popularniejsze
W badaniu szczegółowej analizie poddano korzystanie z kart paliwowych przez floty aut osobowych, ciężarowych oraz autobusów w 11 krajach Europy kluczowych dla wymiany handlowej. Badanie przeprowadził pod koniec 2009 r. niemiecki instytut badań rynkowych "Produkt + Markt".

Na podstawie wyników badań, można założyć, że popularność kart jako metody rozliczania tankowań i opłat drogowych stale rośnie. 

- Ostatnie analizy podają, że z kart tych korzysta 68% wszystkich firm flotowych w Europie - mówi Michał Bałakier, prezes DKV Euro Service Polska.

Najwięcej spośród nich posiada parki powyżej 10 samochodów osobowych lub niewielkich ciężarowych.

Rejony, w których ta metoda płatności jest najbardziej popularna to kraje Beneluksu oraz Hiszpania - tutaj w transporcie profesjonalnym odsetek utrzymuje się na poziomie ok. 90%.

Najrzadziej z kart korzystają Czesi i Włosi, a w transporcie ciężkim – Francuzi, poruszający się w głównej mierze na terenie własnego kraju. 

Licząc łącznie dla flot osobowych i ciężarowych, największym zainteresowaniem cieszą się karty euroShell.
Natomiast w segmencie transportu profesjonalnego prym wiedzie DKV Card, obejmując 16% rynku. Jeśli chodzi o Polskę, w grupie liderów znajdują się trzej operatorzy kart: PKN Orlen (24%), DKV (21%) oraz euroShell (19%).

Karty Orlen przeważają w dużych flotach aut osobowych, natomiast DKV Card stosowana jest przez blisko połowę polskich firm zajmujących się transportem ciężkim. Klienci DKV to w głównej mierze floty z pojazdami powyżej 7,5 tony z branży transportowej, obsługujące trasy międzynarodowe, a także parki samochodów osobowych tankujące diesla.

Największe natężenie przewozów krajowych i zagranicznych spośród analizowanych 11 krajów obserwujemy w Niemczech, Francji i Włoszech.

Polska znajduje się na samym dole stawki – tylko 6% ruchu międzynarodowego w tej części Europy odbywa się przez nasze terytorium. 

O badaniu: 
Badanie rynku kart paliwowych w Europie („Marktanteilserhebung 2009”) wykonała na zlecenie DKV Euro Service niemiecka firma konsultingowa Produkt + Markt marketing research z siedzibą w Wallenhorst.
 Analiza objęła następujące kraje: Danię, Holandię, Luksemburg, Niemcy, Francję, Włochy, Austrię, Polskę, Hiszpanię, Czechy i Wielką Brytanię. Przeprowadzono wywiady z 1800 firmami. Celem projektu była analiza wykorzystania kart paliwowych na europejskim rynku transportowym oraz popularność usług dodatkowych oferowanych przez operatorów kart.

Podobne wiadomości:

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Aktualności 2016-02-04

Nadchodzą duże zmiany w przeglądach

Nadchodzą duże zmiany w przeglądach

Finanse i prawo 2015-09-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Car of the Year 2019 – znamy finalistów
Car of the Year 2019 – znamy finalistów
Organizatorzy plebiscytu Car of the Year opublikowali już listę siedmiu modeli, które przeszły do finału tegorocznej edycji.