mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dacia wspiera Renault

Dacia wspiera Renault

Dzięki rumuńskiej marce Dacia, francuski gigant Renault mógł zakończyć rok 2005 z dodatnim bilansem pod względem sprzedanych samochodów. Mimo wielu niepowodzeń Renault zanotowało wzrost o 1,7%.

Dacia wspiera Renault

Łącznie produktów Renault sprzedano w 2005 roku 2,53 miliona, co pozwoliło przekroczyć dotychczasową granicę 2,5 miliona aut.

Mimo że w środkowej i zachodniej części Europy, Renault zaliczyło spadek o 4,1%, to bardzo dobry  wynik (wzrost o 21%) osiągnęło na pozostałych rynkach sprzedaży.
Taki wynik możliwy był przy wsparciu producenta tanich samochodów Dacia. Dzięki wprowadzeniu na rynek modelu Logan (opracowany wspólnie z Renault) rumuńska marka zwiększyła swoje obroty aż 70% - czyli 163 723 samochodów. Koreańska Samsung, który również związany jest z francuską marką powiększył wyniki o 40% - 119 000 aut.

Gdyby nie pomoc firm córek, Renault zaliczyłoby spadek o około 2,6%. W krajach zachodniej i wschodniej Europy nawet o 4,6%. Udział w rynku spadłby z 10,8 do 10,3%. Taka kondycja renault wynika między innymi z niskiej sprzedaży małych samochodów Modus i większego Megane, mimo, że jest to jedno z najbardziej popularnych aut.

W ciągu bieżącego roku Renault ma zamiar poprawić swoje notowania w zachodniej i środkowej Europie dzięki modelowi Clio.

Czytaj także:

Renault zwiększa wpływy 2005-12-30

Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault

Podobne wiadomości:

Renault zwiększa wpływy

Renault zwiększa wpływy

Aktualności 2005-12-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie automatycznej jazdy
Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie automatycznej jazdy
Podczas konferencji Huawei Connect 2018 firmy Huawei i Audi przedstawiły swoje plany współpracy w dziedzinie inteligentnych pojazdów podłączonych do internetu (ICV – inteligent connected vehicles), prezentując nowe Audi Q7 jako demonstrację nowoczesnej technologii.