mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DaimlerChrysler buduje nową siedzibę

DaimlerChrysler buduje nową siedzibę

Od lipca 2004 r. spółki koncernu przeniosą się na warszawskie Włochy

We wtorek, 17 grudnia 2002 r., w Warszawie, w gminie Włochy, został położony kamień węgielny pod siedzibę spółek koncernu DaimlerChrysler w Polsce oraz salon sprzedaży i punkt serwisu pojazdów marek Mercedes-Benz, smart i Maybach. Nowy kompleks powstanie na działce o powierzchni 40 tys. m˛. Budowa została zaplanowana i będzie realizowana przez firmy DaimlerChrysler Immobilien (DCI) i VERTANO. Wartość inwestycji wynosi około 200 mln zł. Przewidywany termin zakończenia budowy to lipiec 2004 roku.

W dziesięciokondygnacyjnym budynku znajdą swoją siedzibę spółki koncernu DaimlerChrysler w Polsce, m.in. DaimlerChrysler Automotive Polska, DaimlerChrysler Leasing Services, DaimlerChrysler Services Bank i DaimlerChrysler Services Fleet Management. Trzy dolne kondygnacje zajmie salon sprzedaży i punkt serwisu Mercedes-Benz, w którym zatrudnienie znajdzie ok. 200 pracowników. W salonie oferowane będą usługi w zakresie sprzedaży i serwisu samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych Mercedes-Benz oraz punkt sprzedaży i serwisu pojazdów marek smart i Maybach. Salon Mercedes-Benz Warszawa to drugi tego typu obiekt w Polsce po otwartym w grudniu 2002 r. salonie sprzedaży i serwisu Mercedes-Benz w Sosnowcu (koszt inwestycji wyniósł 34 mln PLN).

Günter Baumgartner, Prezes Zarządu DaimlerChrysler Automotive Polska: „Polska należy do najważniejszych na świecie rynków wschodzących dla koncernu DaimlerChrysler AG, który konsekwentnie inwestuje tutaj w infrastrukturę swoich marek Mercedes-Benz, Chrysler, Jeep, smart i Maybach. Wystarczy wymienić otwarte w ub. roku kosztem 40 mln zł Regionalne Centrum Logistyczne części zamiennych w Ołtarzewie pod Warszawą czy też otwarty ostatnio salon sprzedaży i serwisu Mercedes-Benz w Sosnowcu. Budowa siedziby spółek koncernu DaimlerChrysler w Polsce i salonu Mercedes-Benz w Warszawie to kolejny olbrzymi krok w kontynuowanym od ostatnich pięciu lat umacnianiu naszej obecności na polskim rynku.“

Ze względu na wielkość nowego obiektu, nowa siedziba spółek koncernu DaimlerChrysler w Polsce ma szansę stać się miejscem spotkań środowisk związanych z przemysłem motoryzacyjnym, natomiast salon Mercedes-Benz będzie pełnił rolę specjalnego miejsca promocji marki, wprowadzając klientów w jej specyficzny świat i ukazując historię, teraźniejszość i przyszłość marki Mercedes-Benz.

Dr Hans-Jürgen Ahlbrecht, prezes zarządu DaimlerChrysler Immobilien (Berlin): „Jesteśmy przekonani, że nowy obiekt w Warszawie ma przed sobą dużą przyszłość. Zostaliśmy przyjęci z otwartymi ramionami przez świat polityki i przedstawicieli urzędów Miasta Stołecznego Warszawy, a w szczególności przez gminę Włochy, za co chcielibyśmy serdecznie podziękować.”

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.