mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DaimlerChrysler na targach motoryzacyjnych

DaimlerChrysler na targach motoryzacyjnych

Podczas targów motoryzacyjnych "Bedrijfsauto RAI 2003", które odbędą się w Amsterdamie między 16 a 25 października 2003 roku, DaimlerChrysler AG zaprezentuje produkty i usługi związane z transportem towarów.

Wśród samochodów zaprezentowanych po raz pierwszy na targach w Amsterdamie pojawi się nowy dostawczy Mercedes-Benz Vito oraz nowa rodzina pojazdów do zastosowań budowlanych Actros.
Samochody dostawcze do ruchu na krótkich trasach: nowy Vito
Nowy Mercedes-Benz Vito zostanie po raz pierwszy wystawiony publicznie na targach pojazdów użytkowych RAI 2003. Pojazd jest następcą modelu wprowadzonego w 1995 roku, produkowanego w zakładach Vitoria w Hiszpanii, którego sprzedaż bez trudu przekroczyła 500.000 sztuk. Rozszerzono dostępne opcje, co zwiększyło zakres potencjalnych zastosowań. W efekcie, w przypadku wersji transportowej, wersji Univan oraz kombi dostępne są trzy różne długości, dwa możliwe rozstawy osi oraz dwie różne wysokości dachu, a także pięć możliwych opcji mocy silnika od 65 kW (88 KM) do 160 kW (218 KM). Nowy model ma 6,49 m3 przestrzeni ładunkowej oraz 1,15 t ładowności dla celów transportu towarów i materiałów. W wersji kombi mieszczącej ośmiu pasażerów plus kierowcę jest jeszcze pół metra sześciennego przestrzeni ładunkowej na bagaż.
Wśród wystawionych samochodów znajdzie się również Mercedes-Benz Sprinter mający wyraźnie podkreślić innowacyjność rozwiązań wprowadzanych w samochodach dostawczych na krótkie trasy – używana wraz z systemem komunikacji „Sound 40 Pro“ oparta na Internecie usługa FleetBoard umożliwi integrację pojedynczych pojazdów oraz całych flot w ramach sieci planowania zamówień. W Sprinterze dostępne są również dedykowane moduły do przetaczania towarów oraz zintegrowany tylny podnośnik załadunkowy. Opcje te gwarantują większą wydajność, szczególnie istotną w sektorze transportu, w którym sprawdza się maksyma „czas to pieniądz”.
Podczas targów RAI 2003 w Amsterdamie wystawione zostaną również nowe specjalne wersje pojazdów Mercedes-Benz Viano oraz Mercedes-Benz Vaneo do zastosowań w komercyjnym transporcie pasażerskim. Mogą one być wykorzystywane np. do wahadłowego przewozu pasażerów między hotelem a lotniskiem.
Samochody ciężarowe do ruchu na długich trasach – udana premiera nowego Actrosa
Wiosną 2003 roku, nowy Actros z sukcesem wszedł na rynek samochodów ciężarowych do ruchu na długich trasach, zastępując poprzedni model, wyprodukowany w 230.000 sztuk. Nowy Mercedes-Benz Actros oferujący wiele innowacyjnych rozwiązań został bardzo przychylnie przyjęty zarówno przez firmy transportowe, jak i kierowców. Ponadto, wyniki testów drogowych przeprowadzanych przez specjalistyczne europejskie magazyny motoryzacyjne potwierdzają, że Mercedes-Benz Actros jest międzynarodowym liderem w swej klasie. Zaawansowane silniki, nowa koncepcja osi i zawieszenia, poprawiona aerodynamika oraz nowy system elektroniczny wpływają na dalsze podwyższenie ładowności oraz wydajności transportowej, przy jednoczesnym obniżeniu poziomu zużycia paliwa, podniesieniu niezawodności operacyjnej oraz dostępności pojazdu. Nowa kabina kierowcy oferuje jeszcze więcej przestrzeni, a ponadto cechuje ją zupełnie odnowiona stylistyka wnętrza dostosowana w pełni do potrzeb kierowcy.
Niezwłocznie po udanym wprowadzeniu na rynek nowego modelu pojazdu Actros do transportu na długich trasach, firma Mercedes-Benz przystąpiła do odnowienia szerokiej oferty pojazdów do zastosowań budowlanych i zastosowań specjalnych, jak i ciężkich ciągników z rodziny samochodów Actros. Nowe wywrotki, wywrotki z napędem na wszystkie koła, betonomieszarki, ciągniki oraz podwozia do zastosowań specjalnych dostępne są w wersjach dwu-, trzy- i czteroosiowych w ośmiu klasach mocy, od 235 kW (320 KM) do 425 kW (578 KM). Dostępne konfiguracje napędu rozpoczynają się od dwuosiowego ciągnika „4x2“ z napędem na tylne koła, a kończą na „8x8/4“, czteroosiowej wersji z napędem na wszystkie koła i dwoma przednimi osiami skrętnymi.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.