mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DaimlerChrysler stawia na bezpieczeństwo

DaimlerChrysler stawia na bezpieczeństwo

Koncern DC przykłada wielką wagę do bezpieczeństwa pasażerów i kierowcy. Teraz EvoBus, spółka należąca w całości do koncernu, chce przy pomocy nowych form informować przewoźników i pasażerów o elementach bezpieczeństwa w autobusie.

Obecnie do wszystkich nowo wyprodukowanych turystycznych Mercedesów Travego oraz Setr z grupy TopClass 400 i ComfortClass 400 dodawane są ulotki informacyjne, które wyglądem przypominają informacje nt. bezpieczeństwa występujące w samolotach. Ulotki te stworzono we współpracy z Federalnym Stowarzyszeniem Niemieckich Przewoźników (Bundesverband Deutscher Omnibusunternehmer e.V.). Przedstawiona hasłowo treść podana jest w sześciu językach – po niemiecku, angielsku, hiszpańsku, francusku, włosku i turecku. Wkrótce dołączy do nich również polska wersja. Rysunek na ulotce dokładnie informuje, gdzie w autobusie znajdują się wyjścia awaryjne, luki dachowe, gaśnice i młotki bezpieczeństwa. Wykonanie ulotki i jej dystrybucja w autobusach turystycznych jest częścią pakietu bezpieczeństwa, który został opracowany przez OMNIplus, markę usług dla autobusów Mercedes-Benz i Setra. Pakiet jest nieodpłatnie oferowany przewoźnikom.

Do pakietu należy też broszura informacyjna OMNIplus nt. bezpieczeństwa. Można ją znaleźć we wszystkich niemieckich Centrach Serwisowych EvoBus oraz na targach i imprezach branżowych. Jest ona także wysyłana klientom wraz z czasopismami Setry i Mercedesa. Broszura stanowi dla przewoźników źródło informacji o treningach bezpieczeństwa spod znaku OMNIplus oraz o aktualnie oferowanych usługach serwisowych w zakresie bezpieczeństwa.

Dla autobusów Mercedes-Benz stworzono film na płycie CD po niemiecku i angielsku, który objaśnia różne aspekty bezpieczeństwa czynnego, jak np. elektroniczny program stabilizujący (ESP), asystent hamowania, systemy ASR i ABS. Do elementów bezpieczeństwa biernego zalicza się m.in. stabilną konstrukcję szkieletu oraz wyposażanie autobusu w dwu- i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.

Podczas jazdy turystycznym Mercedesem można też obejrzeć film DVD "Z bezpieczeństwem w przyszłość", który obrazowo przedstawia różne czynniki bezpieczeństwa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.