mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DaimlerChrysler z tytułem 'Najlepszych pojazdów użytkowych roku 2004'

DaimlerChrysler z tytułem 'Najlepszych pojazdów użytkowych roku 2004'

Modele samochodów użytkowych Grupy DaimlerChrysler po raz kolejny odniosły imponujący sukces w tegorocznej ankiecie zorganizowanej po raz ósmy przez wydawnictwo ETM wśród czytelników.

DaimlerChrysler z tytułem 'Najlepszych pojazdów użytkowych roku 2004'

Wielokrotny zwycięzca z poprzednich lat, Mercedes-Benz Sprinter, w roku 2004 w segmencie Samochodów dostawczych do 3,5 t ponownie okazał się niepokonany. Oznacza to, że wygrał w tej kategorii we wszystkich ankietach organizowanych dotychczas wśród czytelników przez wydawcę magazynów branżowych ze Stuttgartu. Sprinter w standardzie oferuje kompleksowe systemy bezpieczeństwa, w tym ESP – Elektroniczny system stabilności jazdy oraz BAS – System wspomagania hamowania.

Dwie rodziny produkowanych w fabryce samochodów ciężarowych w Wörth także zostały uhonorowane przez czytelników: Mercedes-Benz Atego jako najlepszy dystrybucyjny samochód ciężarowy oraz Mercedes-Benz Actros uznany za najlepszy samochód ciężarowy do transportu długodystansowego. Oprócz tego, zwycięskie modele, zajęły również trzy drugie miejsca w innych kategoriach: Mercedes-Benz Actros zajął drugiej miejsce w kategorii wywrotek do 32t, a Mercedes-Benz Atego oraz Mercedes-Benz Axor odpowiednio w kategoriach samochodów ciężarowych do 7,5t i dystrybucyjnych samochodów ciężarowych.

Modele z segmentu autobusów DaimlerChrysler bezwzględnie zdominowały cztery kategorie dotyczące rynku autobusów, na które czytelnicy oddawali swe głosy: Mercedes-Benz Sprinter Minibus zwyciężył w segmencie Midibus, wyprzedzając model Mercedes-Benz Medio. Mercedes-Benz Citaro zdobył tytuł najlepszego autobusu miejskiego, podczas gdy Mercedes-Benz Integro pobił rywali w segmencie autobusów na trasy lokalne. Pierwsze miejsce w kategorii turystycznych autobusów wysokopokładowych przypadło modelowi Setra TopClass 400, zaś drugie miejsce zajął Mercedes-Benz Travego.

Ankieta wśród czytelników została przeprowadzona przez wydawane w Stuttgarcie magazyny branżowe Fernfahrer, lastauto omnibus oraz trans aktuell, we współpracy z firmą usługową Dekra. Ponad 10.000 czytelników wzięło udział w ankiecie i oddało swe głosy w dziesięciu różnych kategoriach, dokonując wyboru spośród 158 samochodów dostawczych, samochodów ciężarowych i  autobusów.

Zwycięskie modele zostały zaprezentowane na Grand Prix Samochodów Ciężarowych, które odbyło się w dniach 9 – 11 lipca 2004 roku. W niedzielę, 11 lipca, wzięły udział w zwycięskim przejeździe torem przed 200.000 entuzjastami pojazdów użytkowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.