mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Debiut polskiej załogi w eliminacjach mistrzostw Europy

Debiut polskiej załogi w eliminacjach mistrzostw Europy

Kierowcy Peugeota 206 Pelikański z Dymurskim po raz pierwszy wystartują w zagranicznym rajdzie (Rajd Kosice).

Debiut polskiej załogi w eliminacjach mistrzostw Europy

Mariusz Pelikański:
Ten rajd to dla nas duże wyzwanie. Jego trasy są trudne technicznie, często bardzo wąskie – jakby stworzone dla kit-carów, a nie naszej pucharówki. Trudno powiedzieć, czy będziemy w stanie nawiązać walkę z innymi zawodnikami z naszej klasy, często dysponującymi lepszymi samochodami. Z pewnością trzeba do nich podejść z respektem. Nie to jest jednak najważniejsze – jesteśmy tu, by zebrać nowe doświadczenia, zaś sam start jest świetną okazją do treningu przed zbliżającym się rajdem Śląskim.

Daniel Dymurski:
Košice to nasz absolutny zagraniczny debiut. Jesteśmy strasznie podekscytowani możliwością startu poza granicami Polski – za co, korzystając z okazji, chcielibyśmy serdecznie podziękować naszemu stałemu partnerowi – poznańskiej firmie Metpol. Naszym głównym celem jest zebranie jak największej ilości doświadczeń, zarówno tych związanych z samym startem, jak i tych z przygotowaniem logistycznym zespołu. Niemniej, jeżeli pojawi się realna szansa – na pewno postaramy się powalczyć o jak najwyższe lokaty.

Załoga METPOL Rally Team wystartuje w rajdzie z wysokim, 20 numerem startowym. Start pierwszego etapu przewidziano na sobotę godz. 08:00 , zaś metę rajdu pierwsze załogi osiągną w niedzielę o godz. 15:30.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.