mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Defender pozostaje

Defender pozostaje

Zapowiadane pod koniec ubiegłego roku zakończenie produkcji modelu Land Rover Defender na szczęście, dla wielu, nie zostanie zrealizowane. Przynajmniej do końca 2010 roku.

Defender pozostaje

Władze firmy zapowiedziały właśnie, iż w przyszłym roku (na wiosnę) pojawi się w sprzedaży zmodernizowana wersja tego modelu, przez wielu uznawanego za kultowy. Auto poddane zostanie niewielkim modyfikacjom, być może pojawi się nowa wersja silnikowa (diesel). Mimo już niemłodego wyglądu, Defender wciąż sprzedaje się na równym poziomie - w ostatnich latach ok. 25 tys. egzemplarzy rocznie. Najczęściej można go zobaczyć na wyposażeniu wielu różnych służb czy też tzw. farmerów na wszystkich kontynentach.
 
Na bardzo duże uznanie Land Rover Defender zasługuje z kilku powodów. Po pierwsze dzięki swojej historii, która sięga już niemal sześćdziesięciu lat. Choć nazwa Defender pojawiła się dopiero w 1990 roku, to poprzednik, z którego wywodzi się ten model produkowany był od 1948 r. Był pierwszym pojazdem samochodowym, jaki dotarł do 60 procent regionów kuli ziemskiej zamieszkiwanych przez ludzi. Łącznie wyprodukowanych zostało ok. 1,8 miliona egzemplarzy tego auta, z czego, według szacunków nadal około dwie trzeci jeździ po drogach. Świadczy to o sporej niezawodności tych aut, które z powodzeniem mogły i mogą być wykorzystywane w najtrudniejszych warunkach drogowych.
 
Obecnie Land Rover Defender wytwarzany jest w fabryce w Solihull razem z modelami Range Rover oraz Range Rover Sport. Dzięki przedłużeniu produkcji pracy w zakładzie nie straci ok. 750 osób.
 
Czytaj także:

Santaba Anibal: Hiszpański Defender (2006-03-07)

Land Rover Defender: 3 specjalne edycje (2006-01-26)

Land Rover kończy produkcję Defendera (2005-10-20)

Zobacz więcej o samochodach marki Land Rover

 


Podobne wiadomości:

Nowy Land Rover Defender pojawi się później

Nowy Land Rover Defender pojawi się później

Aktualności 2016-02-17

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Aktualności 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen wprowadza wersje IQ.DRIVE i Offroad
Volkswagen wprowadza wersje IQ.DRIVE i Offroad
IQ.DRIVE i Offroad to dwie nowe wersje specjalne przeznaczone dla wybranych modeli Volkswagena z roku modelowego 2020.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK