mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Definicja Volvo

Definicja Volvo

Stefan Jacoby, nowy szef Volvo a były Volkswagen USA, planuje nową strategię firmy i wyznacza jej wysokie cele.

Definicja Volvo
Volvo musi na nowo zdefiniować siebię jako markę samochodów premium i przestać kopiować Niemców - tak twierdzi nowo wybrany szef Stefan Jacoby. Jednym z głównych jego celów jest podwojenie sprzedaży aż do 800 tysięcy samochodów do 2020 roku.

- Możesz w sekundę rozpoznać, że siedzisz w BMW czy Audi, a nie sądzę, żeby z Volvo było tak samo. Volvo w tym momencie nie jest tam, gdzie być powinno i nieco mija się z tym, jak ludzie zwykli je postrzegać. Marka musi wrócić do swoich szwedzkich korzeni - nie aż tak sportowo, ale funkcjonalnie ze szwedzką i skandynawską elegancją. - powiedział Jacoby.

Volvo spędzi następne pół roku, planując swoją strategię rozrostu na już dobrze znane rynki, jak i na wschodzące, takie jak Chiny.

- Prostota jest tu kluczem. Musimy przestać kopiować Niemców. Powinniśmy wyrażać to, o co dokładnie chodzi w skandynawskim stylu bycia: wysokie poszanowanie człowieka, mocna opieka socjalna oraz dobrobyt. Nie musimy przecież być koniecznie tych samych rozmiarów co Niemcy. - stwierdził nowy szef.

Silniki V8 i możliwe, że nawet V6 wyjdą z oferty Volvo, a zostaną w pełni zastąpione nowymi jednostkami cztero- i pięciocylindrowymi. Hybrydy i EV będą głównym filarem konstrukcyjnym nowego portfolio firmy, czego początki widać już teraz - warto choćby wspomnieć tysiąc testowanych niebawem C30 EV oraz V70 w wersji hybrydowej na 2012 rok.

Podobne wiadomości:

Hybrydowy Volkswagen Passat GTE w sprzedaży

Hybrydowy Volkswagen Passat GTE w sprzedaży

Aktualności 2019-09-27

Elektryczne Nissany zasilą szeregi Poczty Polskiej

Elektryczne Nissany zasilą szeregi Poczty...

Aktualności 2019-09-13

Komentuj:

~SethGecko 2010-11-28

to że Volvo na tej tranzakcji nie zatraci typowo Szwedzkiego charakteru jest pewne, Geely nie jest inwestorem który będzie narzucał cos, a raczej takim, który chce pomóc firmie rozwinąć się i umocnić jej pozycję

kosmoss 2010-11-19

Tak jak od początku tej transakcji podkreślali tradycję marki Volvo , tak cały czas trzymają się tych założeń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.