mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Delphi w Polsce wyróżniona

Delphi w Polsce wyróżniona

Firma Delphi w Polsce została nagrodzona przez tygodnik "The Warsaw Voice" Kryształowym Certyfikatem za największą liczbę miejsc pracy utworzonych w sektorze badań i rozwoju, związaną z rekrutacją do Centrum Technicznego w Krakowie.

Delphi w Polsce wyróżniona

Nagroda, przekazana podczas ceremonii w dniu 1 grudnia, trafiła ex equo do Delphi w Polsce i firmy Siemens w Polsce.

"Jesteśmy ogromnie dumni z faktu, iż niezależna instytucja nagradza wkład Delphi w badania i rozwój w przemyśle motoryzacyjnym" powiedział Marek Adamiak, dyrektor Delphi w Polsce. "Naszym priorytetem jest posiadanie najlepszych specjalistów, dzięki którym możemy umacniać pozycję rynkową Delphi."
 
Centrum Techniczne Delphi w Krakowie jest jednym z 34 ośrodków badawczo-rozwojowych koncernu na świecie. Obecnie zatrudnia ponad 470 inżynierów zajmujących się głównie amortyzatorami i systemami kolumn modułowych oraz tworzeniem oprogramowania dla systemów elektronicznych dla przemysłu samochodowego. Inne obszary prac krakowskiego ośrodka, to: wiązki elektryczne, przełączniki oraz pochłaniacze par paliwa. W ubiegłorocznym rankingu "Newsweek Polska" firma Delphi znalazła się w czołówce najlepszych pracodawców krajowej branży motoryzacyjnej.

Koncern Delphi obecny jest w Polsce od 1994 roku i zainwestował ponad 345 milionów USD. Posiada w naszym kraju również sześć fabryk: wiązek elektrycznych i światłowodowych w Jeleśni, wymienników ciepła i chłodnic w Ostrowie Wielkopolskim, amortyzatorów w Krośnie, pochłaniaczy par paliwa w Błoniu pod Warszawą, przekładni kierowniczych i półosi napędowych z system ABS w Tychach oraz przełączników w Gdańsku. Ich łączna sprzedaż w 2003 roku, to 541 mln USD, z czego ponad 80% stanowi eksport. Delphi zatrudnia w Polsce ponad 5 tys. pracowników.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.