mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera

Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera

Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.

Denza 400 - chiński

W ostatnich latach na chińskich drogach pojawiło się kilka milionów nowych samochodów. Większość z nich to pojazdy produkowane lokalnie, które emitują do atmosfery duże ilości szkodliwych substancji. Chiński rząd chcąc walczyć ze smogiem w wielkich aglomeracjach wprowadził podatek przy zakupie samochodu, który jest mniejszy jeżeli auto posiada mały silnik. Władze liczą, że obywatele dzięki temu zainteresują się zakupem samochodów elektrycznych.

I właśnie taki trend zamierza wykorzystać koncern Daimler, który wraz z lokalnym kooperantem – firmą BYD, stworzył nowy projekt miejskiego samochodu elektrycznego o nazwie Denza 400. Jak sama nazwa wskazuje, taki model miałby zasięg 400 km na pełnym ładowaniu baterii. To więcej niż oferuje Nissan Leaf, który jest jednym z najpopularniejszych samochodów elektrycznych.

Tak na dobrą sprawę ten model jest rozwinięciem dotychczasowej wersji BYD Denza, zasilanej silnikiem benzynowym. Mały hatchback powstał na płycie podłogowej Mercedesa Klasy B. Pod maską zamontowano silnik elektryczny oraz akumulatory o pojemności 62 kWh. Producent obliczył, że większość właścicieli samochodów mieszkających w dużych miastach pokonuje dziennie od 50 do 80 km. Przy takim zasięgu ładowanie samochodu elektrycznego odbywałoby się raz w tygodniu. Auto nie oferuje oszałamiających osiągów. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 10,5 sekundy.

Nowy projekt elektryczny przy udziale Daimlera może być sprawdzianem dla niemieckiego koncernu przed poszerzeniem oferty na rynku europejskim. W ciągu kilku najbliższych lat pojawią się cztery Mercedesy napędzane elektrycznie. Mowa o wersjach sedan i crossoverach. Niemiecki producent chwalił się, że jego samochody elektryczne będą oferowały zasięg co najmniej 400 km. Zatem całkiem możliwe, że nowa technologia zostanie wypróbowana na początek w Chinach, a dopiero później trafi do Europy.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Denza
Tematy w artykule: Daimler Denza

Podobne wiadomości:

"Autonomiczna" ciężarówka już na drogach

Technika 2015-05-06

Pierwszy milion na koncie car2go

Pierwszy milion na koncie car2go

Aktualności 2014-12-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wakacyjny wyjazd samochodem. Zasady bezpiecznej podróży
Wakacyjny wyjazd samochodem. Zasady bezpiecznej podróży
Wielu z nas na wakacyjny urlop podróżuje samochodem. Warto poznać kilka najważniejszych zasad, które pomogą bezpiecznie dotrzeć do celu.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK