mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Detroit Auto Show 2002

Detroit Auto Show 2002

Ruszył najważniejszy w Ameryce salon samochodowy.

6 stycznia 2002r. w stolicy amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego, w Detroit rozpoczął się najważniejszy w Ameryce Północnej i jeden z najbardziej liczących się na świecie salon samochodowy - North American International Auto Show 2002 (NAIAS 2002). Ta ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wśród producentów z całego świata, dziennikarzy i miłośników czterech kółek wystawa co roku gromadzi praktycznie wszystkie koncerny motoryzacyjne świata. W tym roku dominują głównie marki amerykańskie, japońskie. Nie zabrakło jednak marek europejskich producentów, zwłaszcza z Niemiec i Szwecji. W halach przy One Washington Boulevard, gdzie odbywa się NAIAS, zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt światowych samochodowych premier.

Salon w Detroit rozpoczął się dwoma dniami prasowymi podczas, których wstęp do hal Cobo Center mieli jedynie dziennikarze. Dla fotoreporterów 8 stycznia od godz. 19 do 22 przygotowano tzw. Photo Night.

Od 9 do 10 stycznia salon otwarty będzie tylko dla przedstawicieli przemysłu motoryzacyjnego oraz zaproszonych gości. 11 stycznia to specjalny dzień przeznaczony dla celów charytatywnych (bilet w tym dniu kosztuje ... 350 dolarów!).

Dla publiczności NAIAS 2002 dostępny będzie od 12 stycznia. Cena biletów dla dorosłych - 10 dolarów. Dzieci poniżej 12 roku życia pod opieką osoby dorosłej wchodzą za darmo. Bilety grupowe (powyżej 25 osób) kosztują 6 dolarów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.