mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Diesle mają zwiększyć sprzedaż Toyoty i Hondy

Diesle mają zwiększyć sprzedaż Toyoty i Hondy

Dwie największe japońskie firmy motoryzacyjne, Toyota i Honda, coraz poważniej traktują rynek europejski. Na wystawie w Paryżu zaprezentują modele z nowymi dieslami.

Diesle mają zwiększyć sprzedaż Toyoty i Hondy

Jak wiadomo silniki wysokoprężne są coraz bardziej popularne w Europie, ich udział w sprzedaży cały czas rośnie. Toyota i Honda liczą, iż wprowadzenie modeli z silnikami wysokoprężnymi zwiększy sprzedaż w Europie Zachodniej i sprawi, iż staną się konkurencyjni wobec takich koncernów jak Volkswagen czy PSA Peugeot Citroen.

Na stoisku Toyoty pojawi się w Paryżu koncepcyjny pojazd D-4D Clean Power. Silnik zastosowany w tym pojeździe, wg konstruktorów, będzie miał najwyższą moc i moment obrotowy spośród silników diesla o pojemności 1,9-2,2 litra. Jednocześnie emisja zanieczyszczeń (w tym tlenków azotu i cząstek stałych) ma być na bardzo niskim poziomie. Produkcja tej wersji silnika rozpocznie się w przyszłym roku.

Spośród innych modeli Toyoty na uwagę zasługują sportowa wersja Priusa GT. Jednak będzie to model koncepcyjny i producenci nie przewidują ani jego seryjnej produkcji, ani wprowadzenia do rywalizacji sportowej. Pojawi się także zmodernizowany Land Cruiser z nowym silnikiem 3,0 D-4D, który charakteryzuje się wyższym momentem obrotowym. Model ten dostępny będzie z 6-biegową ręczną skrzynią, a 5-stopniowa skrzynia automatyczna dostępna będzie w innych wersjach silnikowych.

Gama modeli Hondy z silnikami diesla powiększy się do czterech modeli. Do Accorda i Civica dołączą odnowiona wersja CR-V, a także nowa Honda FR-V.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 3 – premiera
Nowa Mazda 3 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Mazda zaprezentowała nową generację modelu 3. Auto zachwyca wylądem, a pod maską kryje rewolucyjny silnik Skyactiv-X.