1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Dłuższa gwarancja na silniki GM

Dłuższa gwarancja na silniki GM

Koncern General Motors zapowiedział wczoraj, że przedłuży gwarancję wszystkich sprzedanych w 2007 roku samochodów, aż do 160 tysięcy kilometrów lub pięciu lat. Oferowana promocja nie będzie wymagać żadnej dodatkowej dopłaty ze strony kupującego.

Dłuższa gwarancja na silniki GM

Niestety, póki co dostępna będzie tylko dla klientów na rynku amerykańskim oraz kanadyjskim. Poprzednio gwarancje na jednostki napędowe pochodzące od General Motors posiadały ograniczenia trzech lat lub 100 tysięcy kilometrów. Koncern General Motors zapowiedział, że nowe zasady będą dotyczyć samochodów, które będą sprzedawane jako roczniki modelowe 2007. Dodatkowo poszerzone zostaną programy pomocy assistance.

Szef GM, Rick Wagoner oświadczył, że nie wydatek dla koncernu na pewno nie będzie mały, lecz pozwoli na większą efektywność koncernu niż dotąd. Dodał także, że jest to możliwe do zrealizowania, gdyby spojrzeć i porównać koszta ponoszone do tej pory przez koncern  Na decyzję wpłynął także fakt, że General Motors przez ostatnie siedem lat posunęło się bardzo do przodu, jeśli chodzi o jakość swoich produktów. Podjęcie takiej decyzji kilka lat wcześniej mogło ponieść za sobą dużo większe konsekwencje finansowe niż w chwili obecnej.

To działanie jest odpowiedzią na wprowadzenie długoterminowych gwarancji przez konkurencyjnych producentów takich jak Hyundai oraz Kia. Według badań przeprowadzonych przez GM, ponad dwie trzecie konsumentów kupujących nowy samochód, sprzedaje lub pozbywa się go, zanim minie pięć lat i na liczniku wybije 160 tysięcy kilometrów. Według władz koncernu, kupujący przykładają dużą uwagę do okresu gwarancyjnego, więc rozwiązanie powinno zachęcić potencjalnych kupujących do zakupu samochodu, który został wyprodukowany przez GM.  

Czytaj także:

GM w Indiach (2006-08-07)

Toyota grozi amerykańskim gigantom (2006-08-02)

GM: Duża inwestycja w Hiszpanii (2006-07-28)

 

Tematy w artykule: General Motors

Podobne wiadomości:

Nie będzie fuzji Fiata i General Motors

Nie będzie fuzji Fiata i General Motors

Aktualności 2015-07-16

Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Aktualności 2015-08-14

Komentuj:

~qooqee 2006-09-07

> Poprzednio gwarancje na jednostki napędowe pochodzące od General Motors posiadały ograniczenia trzech lat lub 60 tysięcy kilometrów 60000 mil nie kilometrów..... a teraz gwarancja będzie na 100000 mil, stąd te 160000km.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche i Siemens uruchamiają fabrykę e-paliw
Porsche i Siemens uruchamiają fabrykę e-paliw
Porsche oraz Siemens Energy łączą siły z międzynarodowymi firmami, w celu zbudowania zakładu przemysłowego, wytwarzającego paliwa niemal neutralne pod względem emisji CO2, tzw. e-paliwa.