mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Do 23.09. potrwa 59. Frankurt Motor Show

Do 23.09. potrwa 59. Frankurt Motor Show

Europa kupuje mniej aut

Bez wystawnych ceremonii i w warunkach zaostrzonego bezpieczeństwa otworzył wczoraj swoje podwoje dla publiczności jeden z największych salonów samochodowych Europy – 59. Frankfurt Motor Show. Zwiedzający ściszyli rozmowy i przestali zaglądać do aut, gdy o godz. 10 organizatorzy i goście przyłączyli się do pięciominutowej ciszy, ogłoszonej w całych Niemczech dla uczczenia tysięcy ofiar ataku terrorystycznego w USA. Producenci samochodów liczyli, że obecny salon, gdzie zaprezentowano w sumie 57 nowych modeli, przyczyni się do większego zainteresowania czterema kółkami oraz rozbudzi uśpiony w tym roku popyt konsumpcyjny.

Zaplanowane wcześniej atrakcje pozostały, ale firmy uczestniczące w salonie zdecydowały się na odwołanie (dzień wcześniej) prezentacji dla prasy lub przekształciły je w bardzo zdawkowe briefingi. Wiele koncernów albo posiada w USA tysiące pracowników, albo ma ścisłe powiązania z amerykańskim biznesem.

Z prasowych spotkań wycofały się m.in. DaimlerChrysler, Siemens VDO Automotive, Honda, BMW, Visteon i Lear Corp. W pierwszych godzinach wystawy, która potrwa do 23 bm., nie odnotowano wielu zwiedzających.

Do minorowego tonu, w jakim zaczęła się wczoraj prestiżowa impreza we Frankfurcie, dopisały się także najnowsze wyniki sprzedaży samochodów osobowych w Europie Zachodniej . Jak stwierdza raport profesjonalnego stowarzyszenia ACEA, sprzedaż aut spadła w sierpniu o 1,6 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, a za osiem miesięcy – o 1 proc. do 10,3 mln sztuk pojazdów. Aż 16 proc. spadek popytu na szwedzkie samochody uderzył w GM, podobnie jak w Forda, właściciela Volvo. Z europejskich firm najlepiej wypadły Peugeot Citroen PSA i DaimlerChrysler.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq RS już w sprzedaży
Skoda Kodiaq RS już w sprzedaży
Skoda Kodiaq RS to najmocniejszy i najszybszy SUV czeskiej marki. Auto można już zamawiać, bo znane są jego ceny.