mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobry rok Subaru

Dobry rok Subaru

W segmencie aut luksusowych ze sportową duszą, zwłaszcza w Polsce nie jest łatwo osiągnąć oszałamiające wyniki sprzedaży. Jednak niektórym producentom to się udaje.

Dobry rok Subaru

Rok 2004 był bardzo dobry dla Subaru Import Polska Sp. z o.o. - oficjalnego przedstawiciela Subaru w Polsce. W ciągu 12 miesięcy ubiegłego roku sprzedano 463 samochody - o 205 sztuk więcej niż w roku 2003. Oznacza to przyrost sprzedaży o 80%, co wobec ogólnie negatywnego trendu rynkowego należy uznać za szczególny sukces.

Największym zainteresowaniem klientów cieszyły się nowe modele Forester (188 szt.) oraz Legacy (121 szt.). Według Samaru udział Subaru w polskim rynku motoryzacyjnym w 2004 r. kształtował się na poziomie ok. 0,15%. Subaru obok Audi i BMW jest jedną z trzech takich marek na rynku, które niezależnie od koniunktury zdołały w ciągu ostatnich 5 lat osiągnąć stały, konsekwentny wzrost sprzedaży. Również w roku 2005 przewidywane jest utrzymanie tego pozytywnego trendu.

Jak powiedział zadowolony dyrektor firmy, Witold Rogalski: "Notowany rokrocznie wzrost sprzedaży samochodów Subaru jest w dużej mierze efektem coraz większej świadomości zalet naszych modeli. Stały napęd na wszystkie koła, silniki typu "bokser", wysoki poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego,  niezawodność i wielka przyjemność z jazdy - to cechy wyróżniające Subaru na tle innych producentów".

Subaru Import Polska (SIP) zaistniało na rynku polskim pod koniec roku 1999. Firma należy do Emil Frey Polska S.A. z siedzibą w Krakowie, koncernu, którego centrala znajduje się w Zurichu. Emil Frey AG jest  importerem wielu marek samochodowych. Subaru Import Polska działa poprzez sieć 12 Autoryzowanych Dealerów na terenie całej Polski.


Subaru Legacy Kombi i Nowa Impreza

Subaru B9 Tribeca

Maleńkie Subaru

Fecelifting Forestera

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór jako paliwo ma wiele zalet. W dobie elektryfikacji samochodów gaz ten może odegrać niebagatelną rolę.