mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobry start Modusa

Dobry start Modusa

Od debiutu rynkowego we wrześniu tego roku w całej Europie zamówiono już ponad 65 tysięcy egzemplarzy modelu Renault Modus. Wynik ten jest szczególnie godny podkreślenia, ponieważ Modus wchodził stopniowo od września na rynki krajowe.

Dobry start Modusa

Pierwszym rynkiem, na którym pojawił się Modus, była oczywiście Francja i tam model ten święci największe triumfy. Łącznie znajduje się już w sprzedaży na 15 największych i najważniejszych rynkach krajowych. Od 1 grudnia pojawił się na Węgrzech, a od nowego roku będzie dostępny na Słowacji.

Do końca października liczba Modusów, która trafiła już do rąk klientów, wyniosła 27.080 sztuk. W samym tylko październiku wspólnie z Clio Renault uzyskał bardzo dobry udział w segmencie B (małych aut), który wyniósł 11,9%. Francuski koncern oczywiście z tym wynikiem uplasował się na czele pod względem wielkości sprzedaży w segmencie B.

Do końca listopada sprzedaż w samej Francji wyniosła już 24.614 egzemplarzy, w samym tylko listopadzie Modus stanowił 17% łącznej sprzedaży Renault oraz 4,96% udziału we francuskim rynku. W porównaniu do listopada 2003 sprzedaż tylko w tym segmencie wzrosła o 25%.

Najchętniej kupowaną wersją była wersja Dynamique z silnikiem 1,5 dCi o mocy 80 KM, a najpopularniejszymi pakietami wyposażenia były Comfort i Luxe. Poza Francją najlepszą sprzedaż Modus uzyskał w Niemczech, Holandii i Szwajcarii.

Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ofertę Renault wprowadzi do sprzedaży od 2005 roku najbogatszą wersję Initiale, a w pierwszej połowie roku pojawi się także nowy silnik wysokoprężny 1,5 dCi o mocy 105 KM. Od lutego z kolei Modus będzie oferowany w wersji dla firm.

Zobacz ceny i wersje Renault Modusa

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.