mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobry wynik dostawczych Mercedesów

Dobry wynik dostawczych Mercedesów

Dział samochodów dostawczych Mercedes-Benz osiągnął w roku 2003 sprzedaż na poziomie 230.900 sztuk, zbliżając się w ten sposób do wysokiego wyniku z roku ubiegłego (236.600).

Dobry wynik dostawczych Mercedesów

Niewielki spadek sprzedaży rzędu 2% jest przede wszystkim wynikiem trwającego osłabienia koniunktury na rynku samochodów dostawczych w Europie Zachodniej, jak też wymiany modeli na nową rodzinę Viano/ Vito. Znaczny wzrost sprzedaży odnotowano za to w regionie NAFTA. Tym samym dział samochodów dostawczych Mercedes-Benz wniósł w roku 2003 pozytywny wkład w łączny wynik działu pojazdów użytkowych DaimlerChrysler.

Rolf Bartke, dyrektor działu samochodów dostawczych Mercedes-Benz: „Aktualne wyniki sprzedaży potwierdzają sukces samochodów dostawczych Mercedes-Benz. Sprinter, który został dobrze przyjęty zwłaszcza na rynku północnoamerykańskim, umożliwił nam w roku 2003 potrojenie wyników sprzedaży do poziomu 12.000 sztuk, w stosunku do roku poprzedniego. DaimlerChrysler w dalszym ciągu umacnia swą wiodącą pozycję na międzynarodowym rynku samochodów dostawczych. Liczba nadchodzących zamówień jest stabilna również w roku bieżącym”.

Konsekwentna kontynuacja ofensywy produktów realizowana jest przez dział samochodów dostawczych Mercedes-Benz poprzez nową generację pojazdów z rodziny Viano/ Vito. Różnorodność wariantów, ich rozliczne zastosowania oraz nowatorska koncepcja wnętrza i jakość wpływają na pozyskiwanie klientów w nowych segmentach. Dodatkowy wkład koncernu DaimlerChrysler w umacnianie rynkowej pozycji stanowi stworzenie "Van Technology Center" (Centrum Technologii Samochodów Dostawczych), które od końca 2004 roku będzie łączyć liczne funkcje działu samochodów dostawczych. Celem nowobudowanego centrum technologicznego jest wykorzystanie efektów synergii oraz krótszych okresów rozwoju w celu dalszej poprawy jakości oraz wydajności procesów biznesowych.

Dział samochodów dostawczych Mercedes-Benz miał także decydujący wkład w rozwój sprzedaży na rynku azjatyckim: w grudniu ub. r. koncern DaimlerChrysler uzyskał akceptację projektu utworzenia spółki joint-venture z tajwańską firmą „China Motor Corporation” oraz z Fujian Motor Industry Group. Począwszy od końca 2005 roku w nowych zakładach produkcyjnych w Fuzhou w prowincji Fujian produkowanych będzie około 40.000 sztuk pojazdów Mercedes-Benz Sprinter oraz nowej serii Viano/Vito.

W Polsce w 2003 roku sprzedanych zostało 2.844 samochodów dostawczych. W segmencie pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej od 2 do 6 ton samochody dostawcze Mercedes-Benz osiągnęły najwyższą sprzedaż w porównaniu z pojazdami wszystkich producentów, osiągając 16,1% udział w rynku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.