mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dostawczy Megane

Dostawczy Megane

Niezwykle bogata rodzina modelu Megane została jeszcze bardziej rozbudowana. Od października w sprzedaży znajduje się Megane Societe, auto w wersji dostawczej.

Duża przestrzeń ładunkowa, która wynosi 1.190 l, została osiągnięta przez usunięcie drugiego rzędu siedzeń i specjalnemu dostosowaniu wnętrza. Co ciekawe, choć auto jest dwuosobowe, to zostawiono tylne, boczne drzwi, co ma ułatwić dostęp do przestrzeni bagażowej.

Megane Societe dostępne jest z dwoma jednostkami wysokoprężnymi. Słabszy silnik o pojemności 1,5 l ma moc 80 KM i maksymalny moment obrotowy 185 Nm uzyskiwany przy 2.000 obr/min, zaś mocniejsza jednostka, o takiej samej pojemności, ma moc 100 KM i maksymalny moment obrotowy 185 Nm przy 1.900 obr/min. 100-konny silnik przyspiesza do setki w 12,8 sek., słabsza wersja z kolei uzyskuje 100 km/h ze startu w 14,3 sek. Obie wersje spalają w cyklu miejskim 5,5 l/100 km, zaś w mieszanym 4,5 l.

W wyposażeniu standardowym Megane Societe znajduje się m.in: system ABS z systemem wspomagania nagłego hamowania, funkcja oświetlenia drogi do domu, automatyczna blokada drzwi podczas jazdy, wspomaganie kierownicy, karta Renault z funkcją zdalnego sterowania. Bezpieczeństwo zapewnić mają dwie przednie poduszki powietrzne (od strony pasażera możliwe wyłączenie), dwie boczne i kurtyny powietrzne.

Megane Societe ze słabszym silnikiem kosztuje 61.600 zł, zaś z mocniejszym - 65.200 zł.

Zobacz ceny i wyposażenie Megane Societe

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
TOP 5: najpopularniejsze samochody użytkowe w Polsce
TOP 5: najpopularniejsze samochody użytkowe w Polsce
Głównym przeznaczeniem poniższych samochodów jest ciężka praca. Prezentujemy pięć najchętniej wybieranych modeli użytkowych w Polsce.