mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dostawczy Movano

Dostawczy Movano

Nowa wersja Opla Movano, w Wielkiej Brytanii sprzedawanego pod nazwą Vauxhall, jest następstwem sukcesu, jaki koncern General Motors odnosi w klasie samochodów dostawczych.

Razem z modelami Combo oraz Vivaro Opel z roku na rok zwiększa ilość sprzedanych aut, zwiększając jednocześnie udział w europejskim rynku aut tej klasy. O ile w 2001 roku w krajach Europy Zachodniej i Środkowej sprzedano łącznie 79 500 samochodów, co stanowiło 3,3-procentowy udział w rynku, w roku ubiegłym liczby te wzrosły odpowiednio do 112 000 sprzedanych aut oraz 4,8 % udziału w rynku. Ten rok zapowiada się jeszcze lepiej dla Opla. W okresie styczeń-wrzesień zwiększono udział w rynku do 5,9 %, zwiększając sprzedaż o 26,4 % w stosunku do takiego samego okresu roku ubiegłego. Bardzo dobre wyniki sprzedaży odnotowano we wrześniu. Sprzedanych zostało 13 500 pojazdów, wzrost o 35 %, co stanowiło 6,7 procentowy udział w rynku.
Nowozaprojektowana wersja Opla Movano ma utrzymać panujące zapotrzebowanie na auta dostawcze marki Opel. Oficjalna premiera odbędzie się na zaczynających się dzisiaj targach motoryzacyjnych w Amsterdamie. Movano dostępny będzie w wersjach o dopuszczalnej masie całkowitej od 2,8 do 3,5 tony, z nowymi silnikami diesla o pojemności 2,5 i 3,0 litra (odpowiednio 100 i 136 KM). Nowy będzie też system hamulcowy z ABS najnowszej generacji czy systemem brake assistant.
Komfort jazdy i funkcjonalność auta mają być rozszerzone poprzez odnowione fotele, nowo zaprojektowaną przestrzeń ładunkową, Wspomaganie kierownicy, czy zmienione miejsce drążka zmiany biegów. Movano może także się poszczycić pierwszą sześciobiegową skrzynią biegów w tej klasie, która wspólnie z przedłużonym okresem serwisowym (2 lata/40 000 km) powinny obniżyć koszty eksploatacji.
Dostępne w wyposażeniu będą też opcje, jak: urządzenie antywłamaniowe, pilot parkingowy, komputer pokładowy, system kontroli jazdy.
Oprócz funkcji typowo dostawczej nowy Movano będzie również do nabycia od przyszłego roku w wersji bus dla 11-16 pasażerów, którego wnętrze będzie miało wysokość 1,9 m, zaś wszystkie siedzenia trzypunktowe pasy bezpieczeństwa oraz regulowane zagłówki.
Również pozostałe modele Opla rozszerzają swoją ofertę. W październiku trafi do sprzedaży nowy m.in. Vivaro Tour - komfortowy bus.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Movano
Opel Movano
Cena podstawowa już od: 113 140 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Movano Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Movano

Podobne wiadomości:

Opel Corsa Gsi – polska cena

Opel Corsa Gsi – polska cena

Aktualności 2018-08-27

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.