mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dramatycznie spada liczba stacji benzynowych

Dramatycznie spada liczba stacji benzynowych

Dramatycznie spada liczba stacji paliw w Polsce. W I kwartale 2009 r. zamknięto prawie 200 stacji paliw. Eksperci szacują, że w ciągu najbliższej dekady może ubyć ich jeszcze 800 - pisze "Gazeta Prawna".

Dramatycznie spada liczba stacji benzynowych
- To trend, który zaobserwowaliśmy w zeszłym roku. Jednak ze zjawiskiem zamykania stacji na taką skalę jak obecnie mamy do czynienia po raz pierwszy - mówi Krzysztof Romaniuk, dyrektor ds. analiz rynku w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN). Jak podaje gazeta, z najnowszych danych POPiHN wynika, że przez 15 miesięcy sieć stacji w naszym kraju skurczyła się w sumie o 150 obiektów, a tylko w I kwartale 2009 r. zamknięto 116 stacji benzynowych. Ubyło także 80 stacji autogazu.


Analitycy szacują, że obiektów tego typu ubywać może jeszcze więcej. Według raportu WoodMacKenzie do roku 2020 liczba takich placówek w naszym kraju może spaść poniżej 6 tys. Oznaczałoby to, że do tego czasu zniknie nawet co ósma stacja.

Czytaj więcej o: Co ósma stacja benzynowa może zniknąć z rynku
Tematy w artykule: stacja benzynowa stacja paliwowa

Podobne wiadomości:

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Stacje benzynowe zamknięte w weekendy?

Stacje benzynowe zamknięte w weekendy?

Aktualności 2016-02-04

Komentuj:

~krystek 2009-06-18

ilosc stacji neste, nie bedzie malala, bo oni caly czas cos nowego stawiaja, pewnie maja juz ponad 100 stacji w polsce.

~gość 2009-06-17

Szkoda, że nie podajecie jakie stacje padają :), ale podejrzewam, że same prywatne. W promieniu 3 kilometrów od mojego domu mam dwie stacje Neste i budują trzecią, ale chyba nie Neste, bo stawiają duży budynek. Mieszkam na Białołęce w Warszawie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra e-Racer. Zimowe testy elektrycznej wyścigówki
Cupra e-Racer. Zimowe testy elektrycznej wyścigówki
Rozpoczęło się oficjalne odliczanie do debiutu Cupra e-Racer ‒ pierwszego na świecie całkowicie elektrycznego samochodu, który weźmie udział w wyścigach serii ETCR.

Inchcape Video Ocena Inchcape Video Ocena