mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dunlop oponą roku Playboya

Dunlop oponą roku Playboya

Dunlop SP Sport Maxx została wybrana oponą roku 2004 przez polską edycję magazynu Playboy. W ramach konkursu "Samochód Roku", jury głosowało również na "Oponę roku Playboya".

Dunlop oponą roku Playboya

Marka Dunlop zwyciężyła w tej kategorii drugi rok z rzędu. Tym razem doceniono tegoroczną, letnią nowość z segmentu Ultra High Performance - Dunlop SP Sport Maxx. Uzasadniając werdykt jury podkreśliło, że jest to opona dla tych, którzy kochają adrenalinę i prędkość. Charakteryzując się sportowymi osiągami zapewnia ona kierowcy "wyczynowe" bezpieczeństwo. Konstruując oponę jej inżynierowie kierowali się nie tylko wymaganiami konsumentów i producentów samochodów ale również szerokim doświadczeniem zdobytym przez Dunlopa podczas rajdów samochodowych. Jak mówi Paolo Figini, Dyrektor Marketingu marki Dunlop w Europie "Nowa opona Dunlop SP Sport Maxx pozwala kierowcom doświadczać na co dzień, co znaczy czysto rajdowa technologia."

Dunlop SP Port Maxx posiada doskonałe parametry zarówno w zakresie przyczepności na suchej nawierzchni jak i odporności na zjawisko aquaplaningu oraz przyczepności na mokrej drodze. Dzięki zastosowaniu bieżnika wielokątowego, znacznie poprawiono parametry opony podczas jazdy, hamowania i przyspieszania na suchej drodze. Doskonałą stabilność opon osiągnięto poprzez zastosowanie, sztywnego, ciągłego żebra centralnego. Komfort jazdy podniesiono również dzięki wykorzystaniu technologii Directional – Transfer – Variation, która redukuje poziom emitowanego hałasu. Opracowana nowa mieszanka bieżnika – Silica Plus zapewnia lepszą dyspersję oraz przyczynia się do osiągnięcia doskonałych parametrów podczas przyśpieszania i hamowania. Opona Dunlop SP Sport Maxx oferowana jest w szerokiej gamie, 32 różnych rozmiarów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.