mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Duże zainteresowanie nowym Volvo FMX

Duże zainteresowanie nowym Volvo FMX

Nowe Volvo FMX właśnie zostało zaprezentowane po raz pierwszy. Jego światowa premiera odbyła się jednocześnie na wystawach w Monachium i w Moskwie. Pierwsze reakcje są bardzo pozytywne, a zainteresowanie tym nowym, jeszcze bardziej wytrzymałym pojazdem budowlanym jest duże.

Duże zainteresowanie nowym Volvo FMX
- To jest bardzo ważna dla nas premiera rynkowa, a jej pierwszy odbiór jest bardzo pozytywny. Bez wątpienia, nowe Volvo FMX okaże się bardzo popularnym pojazdem dla branży budowlanej. Przecież pojazd ten powstał w oparciu o opinie zebrane od naszych klientów działających w tym segmencie - powiedział Claes Nilson, Prezes Europejskiej Dywizji w Volvo Trucks.

Ten przeznaczony specjalnie dla potrzeb ciężkiego transportu budowlanego samochód ciężarowy pojawi się w w europejskiej sprzedaży od września. W kolejnych miesiącach trafi na rynki całego świata.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego pojazdu i chcielibyśmy jak najszybciej zobaczyć go w eksploatacji u naszych klientów z branży budowlanej - mówi Staffan Jufors, Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Trucks. - Wprowadzenie na rynek nowego Volvo FMX otwiera przed nami i naszymi klientami zupełnie nowe perspektywy. Jufors przypomina, że Volvo Trucks jest dzisiaj liderem rynku pojazdów długodystansowych. 

- Naszym celem jest objęcie czołowej pozycji również w segmencie transportu budowlanego - dodał Jufors.

Prezes nie ukrywa satysfakcji z powstania nowego modelu. Podkreśla, że design nowego modelu natychmiast przywodzi na myśl bliskie związki Volvo Trucks z siostrzaną firmą Volvo Construction Equipment - jednym ze światowych liderów rynków wozideł technologicznych, koparek i ładowarek kołowych. 
- Nowe Volvo FMX dosłownie ma budownictwo we krwi - to samochód ciężarowy, który każdym swoim elementem, wewnątrz i na zewnątrz, pokazuje, czym jest - wylicza Jufors. 

FMX bazuje na sprawdzonej platformie FM, która została dobrze przyjęta szczególnie na rynkach skandynawskich, w Rosji i Europie Wschodniej. 

W 11-litrowych (330 do 450 KM) i 13-litowych (380 do 500 KM) silnikach połączono imponującą moc z ekonomiką paliwową. Ulepszona wersja skrzyni biegów I-Shift, dzięki nowemu czujnikowi obciążenia umożliwia optymalizację procesu zmiany biegów oraz płynne ruszanie z miejsca. 

Film z materiałem z najnowszej światowej premiery pojazdu, jaka odbyła się na wystawie BAUMA 2010 znajduje się zarówno na kanale YouTube pod adresem: www.youtube.com/user/VolvoTrucks, jak również na specjalnie zaprojektowanej i poświęconej premierze stronie: http://www.volvofmx.com/.

Tematy w artykule: Volvo Trucks Volvo FM Volvo FMX FMX Bauma

Podobne wiadomości:

Volvo FL i FMX także z kabiną załogową

Volvo FL i FMX także z kabiną załogową

Ciężarówki i Autobusy 2014-10-15

Ciężarowe Volvo vs. Koenigsegg - test nowej skrzyni biegów

Ciężarowe Volvo vs. Koenigsegg - test nowej...

Ciężarówki i Autobusy 2014-11-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.