mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa koncepty do produkcji

Dwa koncepty do produkcji

Dwa z trzech zaprezentowanych podczas targów motoryzacyjnych w Detroit modeli studyjnych koncernu Chrysler mają szansę trafić do seryjnej produkcji już w 2006 roku.

Dwa koncepty do produkcji

Dieter Zetsche, prezes i dyrektor naczelny Chrysler Group, potwierdził, iż firma rozważa taką możliwość. Jednak ostateczne decyzje zostaną podjęte w ciągu najbliższego roku. Szansę przeobrażenia się z modelu prototypowego w model produkcyjny mogą dostać Chrysler Firepower oraz Jeep Gladiator.

Chrysler Firepower jest dwumiejscowym autem sportowym bazującym na modelu Dodge Viper, który mógłby stanąć do rywalizacji ze sportową Corvette koncernu GM. Jeep Gladiator z kolei jest terenowym pick-upem, stawiającym przede wszystkim na funkcjonalność. W Detroit pokazany został także model Jeep Hurricane, jednak w tym przypadku był to najbardziej innowacyjny koncept i chyba jeszcze trochę za wcześnie, by trafił do seryjnej produkcji.

W 2006 roku, kiedy powinny zadebiutować oba modele, Chrysler Group zamierza osiągnąć rekord firmowy pod względem liczby modeli wypuszczonych do sprzedaży. Do tej pory rekordowym pod tym względem był ubiegły rok, gdy na drogach pojawiło się dziewięć nowych lub całkowicie zmodernizowanych modeli.

W tym roku amerykański koncern zamierza wypuścić na drogi co najmniej pięć nowości. Będą to sedan Dodge Charger, Jeep Commander, coupe Dodge Viper SRT10, Magnum SRT8 oraz Chrysler 300 SRT8. Jednak możliwe, iż pod koniec roku pojawi się także następca modelu Dodge Neon.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A1 zostanie dokończona
Autostrada A1 zostanie dokończona
Ostatni brakujący odcinek autostrady A1 zostanie dokończony. Ruszył przetarg na jego wykonanie.