mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwustutysięczny Mitsubishi Space Star

Dwustutysięczny Mitsubishi Space Star

Space Star jest najchętniej kupowanym autem marki Mitsubishi na polskim rynku

Dwustutysięczny Mitsubishi Space Star zjechał z taśm produkcyjnych zakładów NedCar w Born. Zaprojektowany specjalnie z myślą o europejskich klientach i produkowany tylko w Holandii Space Star jest najlepiej sprzedającym się samochodem Mitsubishi Motors Corporation (MMC) na Starym Kontynencie. Space Star to także obecnie najchętniej kupowany samochód Mitsubishi na polskim rynku.

Pierwszy Mitsubishi Space Star został wyprodukowano w Born 10 lipca 1998 roku. Model ten wyznaczył jednocześnie powstanie nowego segmentu samochodów łączących cechy klasycznego hatchbacka oraz MPV (Multi Purpose Vehicle = pojazd wielofunkcyjny). Space Star zapoczątkował jednocześnie tak modny obecnie w tym segmencie w Europie kierunek „wysokich samochodów”.

Mitsubishi Space Star został zaprojektowany w Japonii, ale z całkowitym uwzględnieniem wymogów klientów europejskich. Nic dziwnego, że niemal z roku na rok odnotowuje wzrost sprzedaży. W roku 1998 zakłady w Born opuściło 4800 Space Starów, w 1999 już 42.800, w 2000 – 38.000, w 2001 – 43.000, a w roku ubiegłym 45.000.

Space Star oferowany jest głównie na rynku europejskim i najwięcej nabywców znajduje w Niemczech (27 % produkcji), we Włoszech (16%), w Holandii (11%), w Wielkiej Brytanii (6%), w Belgii i Hiszpanii (po 5%) oraz w Szwecji (4%). Space Stary znajdują także nabywców (3% produkcji) na wymagającym rynku w Nowej Zelandii.

- Nowatorska koncepcja Space Stara zdobyła uznanie klientów. W najbliższej przyszłości nasze nowe samochody będą nawiązywały do tej tradycji. Produkowane w zakładach w Born wraz ze Space Starem będą spełniały jeszcze większe wymagania klientów – powiedział Stefan Jacoby, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe B.V. komentując wyprodukowanie dwustutysięcznego Space Stara.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.