mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dynafleet - system logistyczny Volvo

Dynafleet - system logistyczny Volvo

Dynafleet to kompletne rozwiązanie transportowe. System ten pomaga firmom przewozowym w podejmowaniu codziennych decyzji, których efektem jest bardziej wydajne planowanie transportu i lepszy jego nadzór, niezależnie od wielkości firmy.

Dynafleet - system logistyczny Volvo

ZARZĄDZANIE TRANSPORTEM UŁATWIA PRACĘ OSOBOM ZATRUDNIONYM W FIRMIE I KLIENTOM
Transport Manager jest to system informatyczny oferujący szereg funkcji logistycznych, wliczając w to pozycjonowanie pojazdu. System ten staje się narzędziem dyspozytora
w jego codziennej pracy, ułatwiając mu planowanie przewozów, ich kontrolę i nadzorowanie. System Zarządzania Pojazdem (Logger Manager) pozwala na zbieranie i wyświetlanie informacji związanych z pojazdem i pracą kierowcy. W biurze informacje te są poddawane analizie i przesyłane do kierownika transportu oraz biura wynagrodzeń.

56 METRÓW SZEŚCIENNYCH POWIETRZA CZY ŁADUNEK GENERUJĄCY DOCHÓD?
Przewóz powietrza nie generuje dochodów. Im większy ładunek znajduje się na ciężarówce, tym bardziej dochodowy jest przewóz. Ciężar załadowanego towaru można zobaczyć dzięki współpracującemu z systemem Dynafleet wskaźnikowi obciążenia osi.

DYNAFLEET W DZIALE ZARZĄDZANIA TRANSPORTEM
Za pomocą systemu Transport Manager można sprawować całkowitą kontrolę nad flotą pojazdów. W biurze, na mapie programu Dynafleet, widoczna jest pozycja każdego pojazdu. Zaznaczając ikonę pojazdu, natychmiast podawane są dane o pozycji pojazdu, przewożonym ładunku i kierowcy. Ta ogólna informacja pozwala dyspozytorowi na wybranie najwłaściwszego pojazdu do realizacji danego przewozu. Dyspozytor wysyła
do pojazdu zamówienie, określając w nim miejsce odbioru i dostawy towaru. W trakcie realizacji zamówienia możliwe jest śledzenie jego statusu. Za pomocą Dynafleet możliwe jest wykonywanie zestawień czasu pracy kierowcy. Dzięki temu jest podstawa do określenia, który kierowca dysponuje odpowiednią ilością czasu pracy, by wykonać dany przewóz.

Zestawienia danych mogą stanowić podstawę planowania przyszłych przewozów i być pomocne w fakturowaniu. Po zakończeniu dostawy kierowca wysyła raport do biura ze szczegółowymi informacjami na temat dostarczonego towaru i ilości przepracowanych godzin. Możliwe jest zatem natychmiastowe zafakturowanie klienta zaraz po dostawie towaru na miejsce przeznaczenia. Szybkie fakturowanie ma pozytywny skutek na przepływ gotówki. Możliwe jest również zintegrowanie systemu Dynafleet z zewnętrznymi programami, umożliwiającymi lokalizację pojazdu na poziomie ulic, takimi jak Map&Guide.

Dane o dostawach mogą być również przesłane do internetowej strony firmy przewozowej. Daje to sposobność klientowi do śledzenia własnego towaru w okresie całego przewozu.

DYNAFLEET ORAZ KIEROWCA W POJEŹDZIE
Używanie systemu Dynafleet pozwala uniknąć pomyłek. Zamówienia są przesyłane do kierowcy w czytelnej i prostej formie. Inne istotne informacje, takie jak rezerwacja promu, utrudnienia w ruchu i opisy trasy są wysyłane do kierowcy w postaci informacji tekstowej. Rozmowy telefoniczne są zredukowane do minimum. Firma przewozowa unika pomyłek w dostawach i pustych kilometrów. Możliwe jest maksymalne wykorzystanie pojazdu. Poprzez jednokrotne wciśnięcie przycisku, kierowca potwierdza otrzymanie nowej wiadomości. Minimalizuje to ryzyko niezrozumienia i jest źródłem pewnych informacji dla dyspozytorów. Kierowca otrzymuje informację sumaryczną o ilościach godzin z podziałem na przejechane, przepracowane, oczekiwania i odpoczynku. Dzięki temu może dokładnie określić, ile czasu pracy jeszcze mu pozostało i kiedy musi zaplanować odpoczynek. W przypadku utraty łączności, system pozostaje w zawieszeniu, by przekazać wszystkie wiadomości tuż po ponownym nawiązaniu łączności. Ponieważ wszystkie wiadomości są zapisywane, w łatwy sposób można się cofnąć i zobaczyć poprzednie wiadomości.

Za pomocą systemu RDS/TMC, kierowca otrzymuje informacje na temat utrudnień w ruchu i dzięki temu jest w stanie je ominąć. Poprzez wciśnięcie klawisza awaryjnego kierowca może zasygnalizować awarię pojazdu bezpośrednio do Volvo Action Service. Wysłana informacja zawiera dane pojazdu i jego lokalizację, co przyspiesza pomoc.

W PRZYBLIŻENIU CZY DOKŁADNIE?
Obecnie warunki drogowe mają znaczny wpływ na dochodowość firmy przewozowej. Godziny szczytu, styl jazdy, wybór trasy i inne czynniki mogą wpłynąć na sukces przedsięwzięcia przewozowego. Dynafleet jest systemem transportowym, który kojarzy informacje z różnych źródeł i pokazuje je na wspólnych raportach. Można dzięki temu porównywać różne parametry i wyciągać prawidłowe wnioski, między innymi ocenić, jak pojazdy były wykorzystane i czy były użytkowane w sposób ekonomiczny.

KRÓTKOTERMINOWA OSZCZĘDNOŚĆ CZY DŁUGOTERMINOWA INWESTYCJA?
Wybór informatycznego systemu transportowego to nie tylko cena jego zakupu. Tak naprawdę to kwestia uwierzenia w firmę dostarczającą ten system. Instalacja zaawansowanego systemu wiąże się z jego późniejszym codziennym użytkowaniem przez wiele lat. Dlatego też pewność wsparcia technicznego powinna być podstawowym kryterium  wyboru. Informatyczny system transportowy Dynafleet został stworzony przez firmę Volvo. Jest on cały czas rozwijany. Volvo ma ponad 70-letnie doświadczenia w branży transportowej, pozwalające firmom przewozowym na bycie konkurencyjnymi.

TRANSPORT MANAGER
Jest to serce systemu Dynafleet. To tu przetwarzane są informacje z urządzeń montowanych w pojeździe. Program Transport Manager jest instalowany w sieci komputerowej firmy przewozowej i może być połączony z jej stroną internetową. Transport Manager oferuje:
• możliwość wysyłania i otrzymywania wiadomości
• możliwość wysyłania zamówień
• dokładne pozycjonowanie wszystkich pojazdów
• możliwość zintegrowania z innymi systemami administracyjnymi.

WEB MANAGER
Web Manager to program, który jest używany na stronie internetowej firmy przewozowej. Pozwala on zobaczyć klientom firmy status ich zamówienia w oparciu o uaktualnione dane z Transport Managera. Klient loguje się do strony internetowej i ma tylko dostęp do informacji dotyczących jego zamówień. To firma wybiera te informacje, do których klient może mieć dostęp. Web Manager oferuje dwojakiego rodzaju korzyści:
• poprawę obsługi klientów
• zmniejszenie ilości telefonów od klientów, dzięki czemu dyspozytorzy mają więcej czasu na inne zadania.

COMMUNICATION TOOL
Urządzenie to transmituje do biura wszystkie dane związane z pojazdem i kierowcą. Wysyła ono również i otrzymuje informacje tekstowe, oraz pozwala zlokalizować pojazd dyspozytorowi. Communication Tool oferuje:
• pomiar czasu pracy kierowcy
• bezprzewodową transmisję danych pojazdu i kierowcy
• pomiar zużycia paliwa
• pomiar przejechanego odcinka drogi
• informacje o temperaturze w przestrzeni ładunkowej (chłodnie)
• możliwość wysyłania i otrzymywania wiadomości
• możliwość otrzymywania zamówień i aktualizowania ich statusu
• możliwość lokalizowania pojazdu bez wychodzenia z biura
• przycisk awaryjny (opcjonalnie)
• komunikację, niezależnie od producenta ciężarówki.

INFORMATION TOOL
Urządzenie to spełnia te same funkcje, co Communication Tool. Ponadto wyposażone jest ono w kolorowy monitor, na którym widoczna jest aktualna pozycja pojazdu. Information Tool oferuje dodatkowo:
• kolorowy monitor
• dostęp do mapy Europy w pojeździe
• lokalizację na mapie
• informację o utrudnieniach w ruchu RDS/TMC.

Komentuj:

~smieszne 2014-01-15

W zeczywistosci taki program i system wstepnie sluzy i ma pomagac niestety w zeczywistosci. Firmy uzywaja go do sledzenia kierowcy co jest prawda znam na wlasnej skurze dzialanie podobnych systmow gdzie kierowca zjechal na parking do wc czy zrobic zakupy a tu odrazu telefon czemu zjechales a poco a dlaczego albo ze jechales 7 godzin a nie 9 a to pauze ozrobiles o pul godziny dluzsza a dlaczego a poco wiec system w polsce sluzy firma do sledzenia kierowcow a nie pomaga

~Ktoś 2007-06-19

To jest dopiero cacko!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla w wersji sedan dołącza do pokazanych niedawno hatchbacka i kombi Touring Sports. Po raz pierwszy sedan będzie dostępny jako hybryda.