mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dytko&Dytko zaatakują?

Dytko&Dytko zaatakują?

Za dwa dni rusza rajd Wisły.

Po dwumiesięcznej przerwie rajdowcy ponownie spotykają się na trasie. Przed nami szósta eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Wisły. To także, kolejna impreza przewidziana w tegorocznym kalendarzu startów zespołu - „Petro-Oil Grupa ORLEN”, w składzie Paweł Dytko, Tomasz Dytko.

„Nareszcie udało nam się odpowiednio odpocząć, co nie oznacza, że przez dwa miesiące nie robiliśmy nic. Odpoczęliśmy od rajdów, ale w tym okresie mnóstwo czasu poświęciliśmy na przygotowanie fizyczne i psychiczne do kolejnych startów. Wyprowadziliśmy na prostą, kilka spraw organizacyjnych w naszym teamie. Myślę, że cały nasz zespół był ogromnie przemęczony po burzliwych i bardzo pracowitych pierwszych miesiącach roku. We znaki mocno dały mi starty zagraniczne, chyba o drobinę się przeforsowałem. Teraz jestem w bardzo dobrej kondycji i z ogromnym zapałem przystępuję do przygotowań.

Sytuacja w grupie N jest napięta od pierwszego rajdu. Przez te kilka miesięcy niewiele się zmieniło i nadal każdy z naszej czwórki może być pierwszy na podium. Obawiam się Sebastiana Frycza, on jedzie na swoim podwórku. Robert Herba w Wiśle wygrywał wielokrotnie, tym razem także będzie groźny. Do tego dochodzą: Marcin Turski i Michał Bębenek - zawodnicy, którzy niejednokrotnie pokazali, że są szybcy.

Jesteśmy nastawieni na „maximum attack” i mam nadzieję, że wygramy” – powiedział Paweł Dytko.

„Na szczęście rajd jedzie. Te dziwne informacje, które dochodziły do nas kilka tygodni temu, tylko niepotrzebnie psują i tak już nienajlepszą reputację polskich rajdów. Impreza się odbędzie i to jest najważniejsze. Szkoda, że trasa została skrócona, nie będzie kilku dobrze znanych oesów. Tylko 180 kilometrów odcinków specjalnych, to poważny test dla wszystkich załóg. Nie można pozwolić sobie nawet na najmniejszy błąd. Sprzęt mamy przygotowany, sami też jesteśmy gotowi do walki” – dodaje pilot, Tomek Dytko.

Zespół „Petro-Oil Grupa ORLEN” w Rajdzie Wisły wystartuje Mitsubishi Lancerem Evolution 6 w specyfikacji grupy N.

Klasyfikacja po piątej eliminacji RSMP - 27 Rajdzie Kormoran:

Klasyfikacja indywidualna generalna: pkt.

Leszek Kuzaj/Andrzej Górski 68

Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzeja 68

Janusz Kulig/Jarosław Baran 53

Tomasz Kuchar/Maciej Szczepaniak 43

Łukasz Sztuka 34

Sebastian Frycz/Maciej Wodniak 32

Paweł Dytko/Tomasz Dytko 30

Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek 26

Marcin Turski/Dariusz Burkat 23

Michał Uliarczyk/ 9

Klasyfikacja indywidualna grupy N:

Sebastian Frycz/Maciej Wodniak 32

Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek 28

Paweł Dytko/Tomasz Dytko 25

Marcin Turski/Dariusz Burkat 23

Michał Uliarczyk 8

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Volkswagen e-Crafter z silnikiem elektrycznym dostarcza w ramach projektu „Misja Zerowa Emisja” towary do warszawskich sklepów.