mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dytko trzeci w Rieti

Dytko trzeci w Rieti

Paweł Dytko dotarł jako 3-ci w Grupie N na metę wyścigu we włoskim Rieti  - kolejnej eliminacji Mistrzostw Europy w wyścigach górskich. Cieniem na zawodach położył sie tragiczny wypadek Georga Plasy, którego BMW roztrzaskało się o skały na trasie wyścigu. Kierowca zmarł po przewiezieniu śmigłowcem do szpitala.

Dytko trzeci w Rieti
Jesteśmy wszyscy w szoku po tym tragicznym wypadku. Georg był zawodnikiem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w tych zawodach i naprawdę trudno zrozumieć dlaczego doszło do tego tragicznego  zdarzenia. Zawody zostały przerwane dla całej kategorii II, czyli samochodów typu formuła i prototypów a my - zawodnicy jadący wcześniej zostaliśmy sklasyfikowani normalnie.

Trudno w tych okolicznościach cieszyć się z kolejnego podium, ale udało nam się zebrać punkty, które będą na pewno na wagę złota w rocznej klasyfikacji. W tych zawodach startowałem treningowym Lancerem Evo X, który miał zainstalowana seryjną elektronikę i jazda bez podtrzymania turbo nie była szczytem marzeń. Samochód nie chciał za bardzo odjeżdżać z zakrętów.

Trasa wyścigu była bardzo wymagająca, zapamiętanie prawie 15-sto kilometrowego wyścigu to także duże wyzwanie. W takiej sytuacji plan minimum został osiągnięty ale skomplikowała się punktacja roczna. Zawody na Słowacji zostały odwołane a do  końca sezonu pozostały już tylko 4 wyścigi. Najbliższy ponownie we Francji (6-7 sierpnia). Cały czas jestem  na 4-tej pozycji w klasyfikacji generalnej, ale wciąż mam szansę powalczyć nawet o 2-gie miejsce. Po tytuł pewnie zmierza zwycięzca zawodów w Rieti, niepokonany do tej pory Ales Prec ze Słowenii. Dziękuję za wsparcie Eko Holding, Gminie Nysa i Opolskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu.
Tematy w artykule: wyscig Paweł Dytko

Podobne wiadomości:

Rajdowe Mitsubishi Space Star

Rajdowe Mitsubishi Space Star

Aktualności 2014-12-12

RSMP 2012 z 7 rund

RSMP 2012 z 7 rund

Aktualności 2011-11-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.