mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dzień Formuły 1 w Polsce

Dzień Formuły 1 w Polsce

Święto dla fanów Formuły 1

Dzień Formuły 1 w Polsce

Uznawany za największy talent Formuły 1, kierowca zespołu West McLaren Mercedes Kimi Raikkonen przyjedzie z wizytą do Polski 7 września bieżącego roku.

Ambitny, opanowany, utalentowany i robiący błyskawiczną karierę w Formule 1 – tak o młodym Finie mówią międzynarodowe media. Swój drugi sezon w Formule 1 rozpoczął jako kierowca jednego z czołowych zespołów West McLaren Mercedes. Zajął w ten sposób miejsce dwukrotnego Mistrza Świata Miki Hakkinena. Szef zespołu Ron Dennis nie pomylił się dokonując wyboru i już przedłużył kontrakt z Kimim na sezon 2003. Kimi Raikkonen jest obecnie szósty w klasyfikacji kierowców, zdobył dla zespołu 17 punktów, trzykrotnie stawał na podium z czego szczególnie imponujące było zajęcie drugiego miejsca na GP Francji.

Jako jeden z najmłodszych kierowców w Formule 1 był sensacja sezonu 2001. Po zaledwie 21 startach w Formule Renault , omijając typową ścieżkę kariery kierowcy F1, Kimi Raikkonen został zauważony przez Petera Saubera i zaproszony na testy. Natychmiast zaproponowano mu miejsce drugiego kierowcy w zespole. W krótkim czasie Finowi udało się zdobyć super-licencję pomimo zastrzeżeń FIA związanych z małym doświadczeniem kierowcy. Kimi pokazał swoje umiejętności już w czasie pierwszego Grand Prix sezonu zajmując punktowaną szóstą pozycje.

Pzyjazd Kimiego Raikkonena do Polski będzie świętem Formuły 1 dla wszystkich fanów tego sportu w Polsce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.