mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dziś startuje Rajd Nowej Zelandii

Dziś startuje Rajd Nowej Zelandii

W czwartek w Auckland w Nowej Zelandii rozpocznie się Propecia Rally New Zealand 2004, już czwarta eliminacja tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata i jednocześnie trzecia runda Mistrzostw Świata Samochodów Produkcyjnych.

Dziś startuje Rajd Nowej Zelandii

Nie bez znaczenia będą także warunki atmosferyczne. Podczas jesieni panującej obecnie w Nowej Zelandii można spodziewać się zarówno słońca jak i deszczu. To z kolei dodatkowy kłopot przy doborze ogumienia. A zgodnie z przepisami wprowadzonymi od Rajdu Szwecji, w Rajdzie Nowej Zelandii każdy kierowca będzie dysponował tylko 60 oponami (10 sztuk x 6 dozwolonych zmian).

Baza rajdu znajduje się już tradycyjnie w Sky City, nowoczesnej dzielnicy Auckland, stolicy Nowej Zelandii. Trasa liczy blisko 1400 kilometrów z tego 395 to 23 odcinki specjalne o szutrowej nawierzchni. Dwa z nich zostaną rozegrane już dziś wieczorem. Będą to dwa przejazdy „super oesu” na specjalnym torze o nazwie Manukau. Każdy z tych odcinków ma zaledwie dwa kilometry i sto metrów.

Zasadnicza rywalizacja rozpocznie się w piątek. Tego dnia przeprowadzonych zostanie 7 prób sportowych, wśród których jest także najdłuższy „oes” rajdu liczący ponad 48 kilometrów. Na liście zgłoszeń są wszyscy kierowcy zespołów fabrycznych, kilku kierowców prywatnych w autach klasy WRC, a także cała dwudziestka kierowców ścigających się w tym roku w mistrzostwach samochodów produkcyjnych. Wśród tych ostatnich jest Polak - Tomasz Kuchar, dla którego będzie to już trzeci udział w tym rajdzie. Pojedzie on w Nowej Zelandii Mitsubishi Lancerem Evo VII z 46 numerem startowym. Macieja Wodniaka na fotelu pilota w aucie Tomasza Kuchara zastąpi Maciej Woda.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.