1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Elektryczna Kia Niro EV w 2018 roku w Polsce

Elektryczna Kia Niro EV w 2018 roku w Polsce

Kia zapowiedziała właśnie, że w pełni elektryczna Kia Niro EV pojawi się w polskiej ofercie marki jeszcze w czwartym kwartale 2018 roku. Auto ma mieć 450 kilometrów zasięgu.

Elektryczna Kia Niro EV w 2018 roku w Polsce

Kia Niro została wprowadzona do sprzedaży w 2016 roku i dobrze odnajduje się na rynku. W samym 2017 roku w Europie sprzedano ponad 28 tys. egzemplarzy hybrydowego modelu. Teraz do oferty dołącza wersja elektryczna.

Rozstaw osi Niro EV wynosi 2700 mm. Przestronne wnętrze oferuje sporo miejsca na nogi, nie brakuje również przestrzeni nad głową i na wysokości ramion. Nadwozie ma szerokość 1805 mm i wysokość 1560 mm. Przy długości wynoszącej 4375 mm Niro EV oferuje większy bagażnik (451 litrów wg VDA) niż wiele innych aut hybrydowych typu plug-in i elektrycznych.

W Europie Kia Niro EV zostanie wyposażona w akumulator litowo-polimerowy o wysokiej pojemności, wynoszącej 64 kWh, zapewniający zasięg ponad 450 kilometrów na jednym ładowaniu.

Po podłączeniu do szybkiej ładowarki o mocy 100 kW potrzeba tylko 54 minut, aby naładować akumulator do 80 proc. Niro EV będzie dostępne także z mniejszym akumulatorem o pojemności 39,2 kWh. Wówczas zasięg na jednym ładowaniu będzie wynosił do 300 kilometrów.

Maksymalny moment obrotowy o wartości 395 Nm i moc 204 koni mechanicznych są przenoszone na przednie koła. Kia Niro EV przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,8 sekundy. Ponieważ akumulator umieszczono pod podłogą bagażnika, środek ciężkości Niro EV jest położony nisko, co przekłada się na właściwości jezdne i gwarantuje dużą stabilność nadwozia.

Niro EV wyposażona zostanie w szereg zaawansowanych systemów asystujących, które obejmują system ostrzegania przed kolizją, inteligentny tempomat z funkcją "stop&go" oraz asystenta utrzymania toru jazdy.

Lane Following Assist oferuje jazdę autonomiczną drugiego stopnia. System śledzi pojazdy, które znajdują się przed samochodem i rozpoznaje oznakowanie dróg, aby utrzymać Niro EV na pasie ruchu podczas jazdy autostradą. Przyspieszeniem, hamowaniem i utrzymaniem auta na pasie ruchu, z zachowaniem bezpiecznej odległości od poprzedzającego auta, steruje elektronika. Lane Following Assist działa w zakresie od 0 do 130 km/h.

Kia Niro EV trafi do sprzedaży w Polsce w czwartym kwartale tego roku. Ceny poznamy bliżej tej daty.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia

Podobne wiadomości:

Kia Stonic z napędem mild-hybrid – ceny

Kia Stonic z napędem mild-hybrid – ceny

Aktualności 2020-09-14

Kia Stonic GT Line - namiastka sportu

Kia Stonic GT Line - namiastka sportu

Aktualności 2020-11-09

Komentuj:

~V-yu 2018-11-23

Zasięg czy dystans bo to zasadnicza różnica . Zasięg 450 km oznaczałby że mogę odjechać od startu na odległość 450 km i wrócić z powrotem w to samo miejsce na jednym ładowaniu.

~Konrad. 2018-08-07

Nie tak dawno wypożyczałem w Panek model Kia i nawet dobrze mi się nim jeździło

~phududi 2018-08-01

Ładowarka o mocy 100kW? mogłaby napędzać samochód :))

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes oferuje program personalizacji Manufaktur
Mercedes oferuje program personalizacji Manufaktur
Program Manufaktur oferowany przez markę Mercedes-Benz pozwala klientom na szerszy zakres personalizacji. Gama modyfikacji obejmuje m.in. wysokiej jakości materiały, elementy dekoracyjne czy lakiery.