1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Elektryczne Ople z większym zasiegiem

Elektryczne Ople z większym zasiegiem

Opel wprowadził zmiany w modelach elektrycznych Corsa-e oraz Mokka-e, które skutkują zwiększeniem ich zasięgu w cyklu WLTP.

Elektryczne Ople z większym zasiegiem

Ciągły rozwój modeli Opel Corsa‑e i Opel Mokka‑e zaowocował znacznym zwiększeniem ich zasięgu – mierzonego nie tylko w cyklu WLTP (światowa zharmonizowana procedura badania pojazdów lekkich), ale także w rzeczywistej eksploatacji.

Obecny na rynku od 2019 r. Opel Corsa‑e może przejechać na jednym ładowaniu do 359 kilometrów według cyklu WLTP, co oznacza wzrost o około siedem procent. Zasięg Mokki‑e, dostępniej w sprzedaży od 2020 r., zwiększył się natomiast do 338 km (WLTP).

Wydłużenie zasięgu uzyskano między innymi dzięki optymalizacji układów HVAC (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja) oraz napędu w Oplach Corsa‑e i Mokka‑e. Sprawność pompy ciepła, która nagrzewa i schładza wnętrze oraz należy do standardowego wyposażenia w obu modelach, jest obecnie jeszcze wyższa niż wcześniej. Pompy ciepła są bardziej wydajne niż konwencjonalne systemy HVAC, ponieważ wymagają mniejszej ilości energii z akumulatora, co przekłada się na zasięg. Klienci zauważą poprawę pod tym względem zwłaszcza w okresie zimowym.

Zwiększony zasięg to także zasługa nowego reduktora w przekładni oraz 16‑calowych (Corsa‑e) i 17‑calowych (Mokka‑e) opon o klasie efektywności A+.

Opel Corsa‑e i Opel Mokka‑e stanowią część ofensywy elektryfikacyjnej realizowanej przez niemiecką markę. Opel ma w swojej ofercie już dziewięć zelektryfikowanych linii modelowych, zarówno w segmencie lekkich pojazdów użytkowych, jak i samochodów osobowych. Całe portfolio marki zostanie w pełni zelektryfikowane do 2024 r. Od 2028 r. firma Opel w Europie skupi się wyłącznie na pojazdach w pełni elektrycznych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Corsa
Opel Corsa
Cena podstawowa już od: 62 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Opel Mokka
Opel Mokka
Cena podstawowa już od: 89 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen aktualizuje oprogramowanie modeli ID. Co to zmieni?

Volkswagen aktualizuje oprogramowanie modeli...

Aktualności 2022-03-28

Nissan Ariya - ile kosztuje elektryczny SUV?

Nissan Ariya - ile kosztuje elektryczny SUV?

Aktualności 2022-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!