1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Elektryczne Skody Enyaq iV w służbie TOPR

Elektryczne Skody Enyaq iV w służbie TOPR

Od czerwca 2021 roku ratownicy TOPR mogą korzystać z możliwości, jakie oferują elektryczne SUV-y Enyaq iV. To nowy etap we współpracy TOPR i marki Skoda.

Elektryczne Skody Enyaq iV w służbie TOPR

Nowoczesne modele z portfolio Skody już od 17 lat wspierają zespół Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Marka wyposaża zespół TOPR w samochody niezawodne, przestronne i dysponujące najnowocześniejszymi systemami bezpieczeństwa. Obecnie flotę aut TOPR zasiliły nowe egzemplarze elektrycznego SUV-a Enyaq iV. Auta zapewnią ratownikom niezbędne wsparcie w codziennej pracy, a ich elektryczny, bardzo cichy napęd idealnie wpiszę się w tatrzańską przyrodę.

Od czerwca 2021 roku ratownicy TOPR mogą korzystać z możliwości, jakie oferują elektryczne SUV-y Enyaq iV. To nowy etap we współpracy TOPR i marki Skoda, która śmiało stawia na napędy hybrydowe typu plug-in oraz w pełni elektryczne. Model Enyaq iV odznacza się dynamicznym przyspieszeniem, bardzo dobrym zasięgiem, przestronnym wnętrzem oraz komfortem jazdy w wymagających warunkach. Elektryczny napęd to też brak emisji spalin i hałasu, co jest szczególnie cenne dla unikatowej przyrody polskich Tatr. Dodatkowym atutem jest także proces rekuperacji, czyli odzyskiwania energii z hamowania, np.: podczas zjeżdżania ze wzniesień.

Wartością łączącą zarówno Skodę, jak i TOPR jest propagowanie bezpieczeństwa. W tym roku marka poszerza obszar swoich działań i w ramach akcji #ROKBEZPIECZEŃSTWA prowadzi szereg wielokierunkowych projektów i akcji edukacyjnych adresowanych do wszystkich użytkowników dróg, zarówno kierowców, rowerzystów, jak i pieszych. Jednym z działań jest nowy etap we współpracy z TOPR, który obejmuje udostępnienie po raz pierwszy w pełni elektrycznych pojazdów. Przekazane modele Skody Enyaq iV wyposażone są w najnowsze systemy bezpieczeństwa, oferują do 9 poduszek powietrznych dla kierowcy i pasażerów, a także zapewniają ponadprzeciętny komfort oraz przyjemność z jazdy.

– Cieszymy się, że od tylu lat nasze auta stanowią wsparcie dla ratowników TOPR i zdają egzamin nawet w bardzo wymagających warunkach. Z roku na rok zacieśniamy współpracę z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, ponieważ troska o bezpieczeństwo jest dla nas szczególnie ważna i nabiera nowego wymiaru w 2021 roku, który ogłosiliśmy rokiem bezpieczeństwa. Nasza trwająca kilkanaście lat współpraca jest dowodem na niezawodność, bezkompromisowość i wszechstronność naszych modeli – mówi Arkadiusz Gwizdek, Dyrektor Marketingu Skoda Polska.

Skoda od 2004 roku udostępnia zespołowi ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego niezawodne samochody, które świetnie sprawdzają się w codziennej pracy. Wśród przekazanych dotychczas modeli znalazły się m.in. Skoda Yeti, Skoda Octavia Combi oraz jej uterenowiona wersja Scout, a także Skoda Kodiaq, największy SUV w portfolio marki.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda TOPR

Podobne wiadomości:

Nowa Skoda Fabia – premiera wiosną 2021

Nowa Skoda Fabia – premiera wiosną 2021

Aktualności 2021-02-26

Nowa Skoda Enyaq Sportline iV

Nowa Skoda Enyaq Sportline iV

Aktualności 2021-02-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!