mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczne hamulce dla samochodów osobowych

Elektryczne hamulce dla samochodów osobowych

Wynalazek Siemensa. Elektryczne hamulce dla samochodów osobowych

Elektryczne hamulce do parkowania dla samochodów osobowych są wynalazkiem Siemensa. Naciśnięcie przycisku powoduje zatrzymanie się pojazdu.. Przycisk taki może znajdować się albo na kole kierownicy, albo na desce rozdzielczej i służy do uruchomienia silnika elektrycznego, który zgodnie z życzeniem napina bądź zwalnia linkę hamulcową samochodu.

Alternatywnie dalszy silnik znajdujący się przy tylnych kołach może bezpośrednio dociskać tarcze hamulcowe i w ten sposób zatrzymać auto. Do tej pory, ażeby zatrzymać pojazd, kierowca musiał mocno zaciągać hamulec ręczny lub naciskać na pedał.

Elektryczne hamulce mogą według producenta nie tylko pomóc przy parkowaniu, ale także zapobiec staczaniu się samochodu na pochyłej powierzchni, co zapewni duży komfort przy ruszaniu pod górkę.

Pierwszy raz w produkcji zastosowanie tego systemu hamowania pojawia się w nowym BMW Serii 7. Do roku 2005 powinno być w nie wyposażonych przynajmniej dziesięć kolejnych modeli.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Polski importer ujawnił cennik nowej generacji Mazdy 3. Bazowy model kosztuje 95 tys. złotych, ale jest bardzo bogato wyposażony.