mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > EuroNCAP na Santiago Bernabeu

EuroNCAP na Santiago Bernabeu

Już jutro, 25 listopada, na stadionie Santiago Bernabeu, na którym na co dzień grają i trenują piłkarze Realu Madryt, zaprezentowane zostaną wyniki najnowszej, 15, fazy testów zderzeniowych organizacji EuroNCAP.

EuroNCAP na Santiago Bernabeu

Stadion "królewskich", jak nazywani są piłkarze Realu Madryt, z pewnością podniesie jeszcze bardziej rangę tego wydarzenia. Wyniki rygorystycznych testów zderzeniowych przeprowadzanych przez organizację EuroNCAP są traktowane przez koncerny samochodowe niezwykle prestiżowo. Uzyskanie pięciu gwiazdek, maksymalnej liczby w ogólnym wyniku, jest oznaką, iż wiele uczyniono, by zapewnić bezpieczeństwo podróżującym w danym modelu osobom.

Może jeszcze ogłaszane wyniki nie wpływają bezpośrednio na późniejszą sprzedaż poszczególnych modeli, jednak w dobie zwiększonego zainteresowania tematami bezpieczeństwa dobre wyniki w tych testach są "dobrze widziane".

Na jutrzejszej konferencji zostanie zaprezentowanych 12 następujących modeli po "crash-testach": Audi A6, BMW seria 1 i 5, Citroen C4 i nowy C5, Fiat Panda, Ford Focus, Hyundai Getz, Kia Picanto, Seat Altea, Skoda Octavia, Vw Touraeg.

Ciekawe, które modele okażą się najbezpieczniejsze, a które najmniej. Nas Polaków z pewnością interesować będą wyniki Fiata Pandy, produkowanej w końcu w fabryce w Tychach, a która prowadzi na krajowej liście najlepiej sprzedających się modeli.

Zobacz dotychczasowe wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.