1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Europejczycy w podróżach wakacyjnych

Europejczycy w podróżach wakacyjnych

Badanie European Road Trip Survey przeprowadzone przez firmę Bridgestone pokazuje m.in., jak Europejczycy przygotowują się do dłuższych podróży samochodowych, czego się boją w ich trakcie i co zawsze zabierają ze sobą.

Europejczycy w podróżach wakacyjnych
Firma Bridgestone postanowiła sprawdzić co nas kręci latem. European Road Trip Survey to największe tego typu badanie poświęcone podróżom samochodwym. Wzięło w nich udział 3000 osób, po 500 z Polski, Niemiec, Wlk. Brytanii, Francji, Hiszpanii oraz Włoch.

Jak pokazują wyniki badań, romantyzm bierze górę nad zaciekłymi samochodowymi dyskusjami. Polacy wolą swoich partnerów życiowych jako idealnych kompanów podróży bardziej niż kierowców rajdowych czy celebrytów. Wyniki wskazują, że aż 2/3 z nas wolałoby pojechać w podróż samochodem
z ukochanym/ą, a nie z np. Martyną Wojciechowską czy Kajetanem Kajetanowiczem.

Mimo braku chęci zastąpienia partnera znaną osobowością w roli towarzysza podróży, pod wieloma aspektami Polaków cechuje żądza przygód. Odkrywanie nowych miejsc to element, na który przed wyjazdem w długą podróż czekają najbardziej. Na wymarzoną wycieczkę samochodową po Europie pojechaliby najchętniej w trasę wiodącą od Barcelony aż po Monako. Z jeszcze większym entuzjazmem ruszyliby na podbój innych kontynentów. Poczucie wolności oraz spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi to wskazywane przez respondentów najważniejsze zalety wyjazdu samochodem na urlop tego lata. Spora grupa badanych Europejczyków czerpie także radość z samego prowadzenia samochodu.

Europejczycy są jednocześnie świadomi zagrożeń, z którymi wiąże się wakacyjna wyprawa samochodem. Najbardziej obawiają się niebezpiecznej jazdy i zachowania na drodze innych kierowców. Polskich kierowców martwi również zły stan dróg – aż 35 procent ankietowanych najbardziej obawia się głębokich dziur na jezdni i innych utrudnień, które mogą skutkować uszkodzeniem auta lub opon w pojeździe. Brytyjczycy z kolei obawiają się nadmiernych korków i związanych z tym opóźnień.

Niezbędnym elementem, który musimy mieć podczas podróży, jest telefon komórkowy. Aż 75 proc. Hiszpanów wymienia ten przedmiot na pierwszym miejscu (74% Polaków). Na drugim miejscu znalazła się opona zapasowa, na trzecim zaś nawigacja.

Jeśli chodzi o rozrywkę w trakcie podróży, większość z nas stawia na dobrą muzykę. Bezkonkurencyjny okazał się utwór „Beautiful Day” zespołu U2. Polacy zdradzają też duże zamiłowanie do rock’a, większe niż Francuzi, Hiszpanie, Anglicy czy Niemcy. Na naszej samochodowej ścieżce dźwiękowej drugą pozycję zajmuje grupa ACDC z utworem "Highway to Hell".

Podczas gdy Polacy uwielbiają za kierownicą słuchać dobrej muzyki, ponad 50 proc. Francuzów przedkłada nad tę przyjemność bieżące komentowanie trasy. Natomiast Niemcy większą część podróży spędzają na pogawędkach.

- Wyniki ankiety w bardzo ciekawy, a czasem wręcz zabawny sposób wsparły naszą kampanię "Everywhere" – mówi Anna Paszt, Dyrektor Marketingu i Public Relations Bridgestone na Europę Wschodnią. - Potwierdziły one, że we wszystkich nas tkwi nieodparta pokusa poszukiwania nowych przeżyć i doświadczeń. Jesteśmy jednocześnie bardzo pozytywnie zaskoczeni przygotowaniami kierowców do podróży samochodem. Przed wyruszeniem w trasę napełniają bak do pełna, sprawdzają ciśnienie w oponach oraz poziom oleju”.

Sprawdzenie stanu opon przed podróżą powinno być dla każdego kierowcy priorytetem. Opony ze zbyt niskim ciśnieniem nie tylko zużywają się szybciej, ale są również przyczyną większego zużycia paliwa i tym samym zanieczyszczenia środowiska. Szacuje się, że niedopompowane opony mają swoje konsekwencje w ok. 3,9 mld litrów zmarnowanego paliwa i 9,2 mln ton niepotrzebnej emisji CO2 rocznie. Oznacza to zwiększenie kosztów dla kierowców i społeczeństwa jako całości.

Podobne wiadomości:

Jakiej muzyki najchętniej słuchamy w aucie?

Jakiej muzyki najchętniej słuchamy w aucie?

Aktualności 2019-07-29

Dobra pogoda to więcej wypadków

Dobra pogoda to więcej wypadków

Bezpieczna jazda 2019-12-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 Targa – trzeci do kompletu
Porsche 911 Targa – trzeci do kompletu
Porsche 911 Targa dołącza do modeli w nadwoziu Coupe oraz Cabriolet w sam raz przed zbliżającym się okresem letnim. Znamy już ceny Targi.